Dawid Szwarga zostanie w Rakowie Częstochowa? Marek Papszun zabrał głos

2024-05-27 12:34:35; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Dawid Szwarga zostanie w Rakowie Częstochowa? Marek Papszun zabrał głos Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Raków Częstochowa

Dawid Szwarga nie będzie w przyszłym sezonie pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa. W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że może ponownie pełnić funkcję asystenta Marka Papszuna. 49-latek skomentował te doniesienia.

Dawid Szwarga został rzucony minionego lata na głęboką wodę. Po latach spędzonych w roli asystenta - najpierw w GKS-ie Katowice - przejął funkcję pierwszego szkoleniowca mistrzowskiego Rakowa Częstochowa. 

33-latek z pewnością na przestrzeni ostatnich miesięcy zapewnił klubowi kilka udanych chwil. Przede wszystkim wypracował awans do fazy grupowej Ligi Europy. Zawiódł jednak na krajowym podwórku, zajmując dopiero siódme miejsce w Ekstraklasie i odpadając przedwcześnie z Pucharu Polski.

Nie najlepsza runda wiosenna przekonała władze Rakowa to zakończenia współpracy, a przynajmniej w tej postaci.

Niewykluczone, że Szwarga pozostanie jednak przy Limanowskiego. Wedle niedawnych informacji miałby ponownie asystować Markowi Papszunowi, który wrócił na ławkę trenerską.

49-letni szkoleniowiec odniósł się do tych spekulacji.

- Jeszcze nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Jest to możliwe. Dawid dalej jest pracownikiem klubu. Rozmawiamy. Jest to realna sprawa. Nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Tu nie chodzi tylko o Dawida, ale o całokształt budowania kadry - odpowiedział ubiegłoroczny mistrz kraju.

Powrót Papszuna na Limanowskiego można odebrać jako dość spore zaskoczenie. Przez ostatnie miesiące rozglądał się on za posadą za granicą. Ostatecznie spekulacje o możliwych ofertach spełzły na niczym.