De Jong po zwycięstwie nad Juventusem: W Madrycie było trudniej

De Jong po zwycięstwie nad Juventusem: W Madrycie było trudniej
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport | Reuters

Ajax pokonał wczoraj Juventus 2:1 i zameldował się w półfinale Ligi Mistrzów. Po meczu o analizę pojedynku pokusił się Frenkie de Jong.

W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównane zawody, ze wskazaniem na „Starą Damę”. Po przerwie wszystko się zmieniło i to Ajax był stroną przeważającą. Co najważniejsze, supremacja została przekłuta w zwycięską bramkę. Tym samym to Holendrzy zagrają dalej.

Frenkie de Jong nie ukrywa, że starcie z Juventusem było o wiele większym wyzwaniem niż w przypadku wyjazdowej potyczki z Realem Madryt.

– Nie wiem, czy to najlepszy mecz w naszym życiu, ale poszło nam dobrze. W Madrycie było trudniej, ponieważ przegraliśmy w pierwszym meczu – rozpoczął.

– Juventus jest bardzo silnym, zdeterminowanym zespołem. W drugiej połowie pokazaliśmy jednak zespół, którym moglibyśmy być na co dzień. Trener nakazał nam grać tak samo, jak zwykle. Wysoko i z dużym posiadaniem piłki – kontynuował.

– Dominowaliśmy po przerwie i zasłużyliśmy na zwycięstwo. W rzeczywistości prawdopodobnie powinniśmy wygrać wyżej! – uzupełnił.

– Wygrana Ligi Mistrzów? Jesteśmy w półfinale, zatem mamy szanse, ale nie jesteśmy faworytami. Ale oczywiście, to zawsze jest możliwe do osiągnięcia – zakończył.

W kolejnej rundzie rywalem Ajaksu będzie Manchester City lub Tottenham Hotspur. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy