De Ligt poza kadrą Ajaksu na przedsezonowy obóz. Transfer kwestią godzin lub dni?!

De Ligt poza kadrą Ajaksu na przedsezonowy obóz. Transfer kwestią godzin lub dni?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: AFC Ajax

Ajax ogłosił listę piłkarzy, którzy wezmą udział w obozie treningowym w Austrii. Nie znalazł się jednak na niej Matthijs de Ligt. Jak poinformowano, Holender oczekuje na transfer.

Kapitan „Synów Bogów” od dłuższego czasu jest łączony z wieloma klubami. Począwszy od Barcelony, a skończywszy na Juventusie. To właśnie tej ostatniej ekipy 19-letni zawodnik ma być w tej chwili najbliższy. Z tego też powodu zdecydowano, że środkowy defensor nie pojedzie na obóz treningowy do Austrii.

W krótkim komunikacie wyjaśniono, że powodem tego jest oczekiwanie przez 17-krotnego reprezentanta „Oranje” na ewentualny transfer. Tym samym możemy wywnioskować, że w tej chwili prowadzone są zaawansowane negocjacje, których efekt powinniśmy poznać maksymalnie w ciągu kilku najbliższych dni.

Czy to zatem łabędzi śpiew, jeśli chodzi o przygodę Matthijsa de Ligta w Ajaksie? Coraz więcej na to wskazuje. 

Przypomnijmy, że podczas ostatniego wywiadu z „Le Parisien” Leonardo poinformował o wycofaniu się Paris Saint-Germain z walki o stopera amsterdamczyków. Tym samym na polu walki najprawdopodobniej pozostał już tylko Juventus.

Podczas ubiegłego sezonu, który był niezwykle udany dla mistrzów Holandii, De Ligt wystąpił w 55 meczach, a swoją obecność na boisku zaznaczył siedmioma trafieniami i czterema ostatnimi podaniami. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy