Dean Henderson na radarach Chelsea i PSG

Dean Henderson na radarach Chelsea i PSG fot. Manchester United
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Dobre występy Deana Hendersona w barwach Sheffield United zaowocowały zainteresowaniem ze strony większych klubów. Zdaniem ESPN bramkarz znalazł się na celownikach Chelsea oraz Paris Saint-Germain.

Angielski golkiper od wielu lat jest związany z Manchesterem United, ale do tej pory nie zadebiutował w pierwszym zespole „Czerwonych Diabłów”. W 2018 roku został wypożyczony do Sheffield United, z którym wywalczył awans do Premier League. Latem jego czasowy transfer został ponowiony i bramkarz prezentuje się bardzo korzystnie na najwyższym rodzimym szczeblu.

Od początku sezonu Henderson rozegrał 24 spotkania w Premier League. Przepuścił w nich 21 bramek, notując osiem czystych kont. Sheffield jest rewelacją rozgrywek i plasuje się na piątej lokacie.

Według ESPN w kierunku Hendersona już teraz spoglądają działacze Chelsea oraz Paris Saint-Germain. W tej pierwszej 22-latek mógłby zostać następcą Kepy Arrizabalagi.

Wiele będzie oczywiście zależało od MU. Z jednej strony Henderson nie może liczyć na występy w barwach ekipy z czerwonej części Manchesteru. Z drugiej - władze „Czerwonych Diabłów” nie chcą żegnać się z nim definitywnie. Strony łączy kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy