Dean Henderson na radarach Chelsea i PSG

Dean Henderson na radarach Chelsea i PSG fot. Manchester United
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Dobre występy Deana Hendersona w barwach Sheffield United zaowocowały zainteresowaniem ze strony większych klubów. Zdaniem ESPN bramkarz znalazł się na celownikach Chelsea oraz Paris Saint-Germain.

Angielski golkiper od wielu lat jest związany z Manchesterem United, ale do tej pory nie zadebiutował w pierwszym zespole „Czerwonych Diabłów”. W 2018 roku został wypożyczony do Sheffield United, z którym wywalczył awans do Premier League. Latem jego czasowy transfer został ponowiony i bramkarz prezentuje się bardzo korzystnie na najwyższym rodzimym szczeblu.

Od początku sezonu Henderson rozegrał 24 spotkania w Premier League. Przepuścił w nich 21 bramek, notując osiem czystych kont. Sheffield jest rewelacją rozgrywek i plasuje się na piątej lokacie.

Według ESPN w kierunku Hendersona już teraz spoglądają działacze Chelsea oraz Paris Saint-Germain. W tej pierwszej 22-latek mógłby zostać następcą Kepy Arrizabalagi.

Wiele będzie oczywiście zależało od MU. Z jednej strony Henderson nie może liczyć na występy w barwach ekipy z czerwonej części Manchesteru. Z drugiej - władze „Czerwonych Diabłów” nie chcą żegnać się z nim definitywnie. Strony łączy kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy