Del Bosque gratuluje Bayernowi

Del Bosque gratuluje Bayernowi
Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Źródło: Bild

Brat i agent Javiego Martineza widziani byli wczoraj w Monachium. Cel ich pobytu w stolicy Bawarii był jasny: spotkanie z Karlem-Heinzem Rummenigge i Karlem Hopfnerem, czyli bossami Bayernu.

Ponad dwugodzinne spotkanie dotyczyło kontraktu Javiego Martineza z Bayernem Monachium. Umowa ma  zostać podpisana w przyszłym tygodniu, a obowiązywać ma do czerwca 2017 roku. Jedynym problemem z którym boryka się Bayern jest hiszpańskie prawo, które pozwala tylko piłkarzowi zapłacić za sumę odstępnego zapisaną w kontrakcie. Oznacza to, że Bayern musi przelać na konto Javiego Martineza 40 milionów Euro, a wtedy te pieniądze zostaną potraktowane w Hiszpanii jako dochód i od tej sumy zostanie odprowadzony podatek na poziomie 15 procent, czyli około 6 milionów Euro. Dlatego Bayern chce zgodnie z przepisami FIFA zapłacić bezpośrednio Athletic Bilbao, żeby nie być zmuszonym do płacenia dodatkowych pieniędzy. 

Na temat Javiego Martineza i jego transferu do Bayernu Monachium wypowiedział się trener Hiszpanii, Vincente del Bosque - Bayern będzie miał z niego dużo uciechy. On jest super zawodnikiem i super człowiekiem. Javi widzi całe boisko. Myślę, że szybko zdobędzie serca kibiców i zawodników. Piłkarsko można go porównać do jednej z legend - Patricka Vieiry. To urodzony przywódca i dodatkowo bardzo wszechstronny gracz. Wiem, że Ahtletic nie chętnie go sprzedaje, ale z Bayernem może mieć o wiele większe aspiracje. To jeden z najlepszych klubów świata. Ten transfer dobrze wpłynie na jego rozwój, co zaprocentuje w jego grze w kadrze. Uważam, że dla naszych graczy bardzo korzystnym jest wyjazd za granicę, a zwłaszcza do tych największych, jak Bayern. Javi jest naszą przyszłością. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy