Dele Alli wzbudza zainteresowanie pięciu klubów. Może trafić nawet do Bundesligi!

Dele Alli wzbudza zainteresowanie pięciu klubów. Może trafić nawet do Bundesligi! fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Daily Mail

Dele Alli najprawdopodobniej zimą opuści Tottenham. Do walki o pomocnika włączyła się Borussia Dortmund – informuje „Daily Mail”.

Kwestia styczniowego odejścia Dele Allego wydaje się być przesądzona. Tottenham pragnie rozstać się z zawodnikiem, który generuje spore koszty i nie oferuje odpowiedniej jakości sportowej. Jest to również jeden z czynników, który zadecyduje o tym, czy do Londynu trafi Sofyan Amrabat, na transfer którego nalega menedżer Antonio Conte.

25-letni Anglik uda się najprawdopodobniej na wypożyczenie, na którym będzie mógł zaznać regularnej gry. Później wróci do „Spurs” i dopiero wówczas rozstrzygnie się jego dalsza przyszłość.

Jak informuje „Daily Mail”, w grze o pomocnika pozostaje pięć klubów. Są wśród nich Newcastle United, Everton, Brighton, Burnley oraz Borussia Dortmund, do której kwestia przeprowadzki byłaby najbardziej problematyczna ze względu na wysoką pensję Allego, a trudno spodziewać się, że on sam wykaże ochotę do finansowych poświęceń przy możliwości bezstratnej zmiany w ramach Premier League.

Alli przeniósł się do Tottenhamu w 2015 roku. Początek seniorskiej kariery był w jego wykonaniu imponujący. Zapracował nawet na miano największego talentu angielskiej piłki. W późniejszych latach rozwój pomocnika zaczął znacząco wyhamowywać, a obecnie w londyńskim klubie pełni marginalną rolę.

Trwająca kampania przyniosła mu zaledwie dziesięć ligowych występów, co przełożyło się na zaledwie jedną bramkę.

W sumie dla Tottenhamu zagrał 269 razy, a jego dorobek zatrzymał się na 67 bramkach i 61 asystach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy