Dele Alli wzbudza zainteresowanie pięciu klubów. Może trafić nawet do Bundesligi!

Dele Alli wzbudza zainteresowanie pięciu klubów. Może trafić nawet do Bundesligi! fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Daily Mail

Dele Alli najprawdopodobniej zimą opuści Tottenham. Do walki o pomocnika włączyła się Borussia Dortmund – informuje „Daily Mail”.

Kwestia styczniowego odejścia Dele Allego wydaje się być przesądzona. Tottenham pragnie rozstać się z zawodnikiem, który generuje spore koszty i nie oferuje odpowiedniej jakości sportowej. Jest to również jeden z czynników, który zadecyduje o tym, czy do Londynu trafi Sofyan Amrabat, na transfer którego nalega menedżer Antonio Conte.

25-letni Anglik uda się najprawdopodobniej na wypożyczenie, na którym będzie mógł zaznać regularnej gry. Później wróci do „Spurs” i dopiero wówczas rozstrzygnie się jego dalsza przyszłość.

Jak informuje „Daily Mail”, w grze o pomocnika pozostaje pięć klubów. Są wśród nich Newcastle United, Everton, Brighton, Burnley oraz Borussia Dortmund, do której kwestia przeprowadzki byłaby najbardziej problematyczna ze względu na wysoką pensję Allego, a trudno spodziewać się, że on sam wykaże ochotę do finansowych poświęceń przy możliwości bezstratnej zmiany w ramach Premier League.

Alli przeniósł się do Tottenhamu w 2015 roku. Początek seniorskiej kariery był w jego wykonaniu imponujący. Zapracował nawet na miano największego talentu angielskiej piłki. W późniejszych latach rozwój pomocnika zaczął znacząco wyhamowywać, a obecnie w londyńskim klubie pełni marginalną rolę.

Trwająca kampania przyniosła mu zaledwie dziesięć ligowych występów, co przełożyło się na zaledwie jedną bramkę.

W sumie dla Tottenhamu zagrał 269 razy, a jego dorobek zatrzymał się na 67 bramkach i 61 asystach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain Nowa oferta dla Lionela Messiego Nowa oferta dla Lionela Messiego OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy