Demba Ba: Wszyscy czarnoskórzy piłkarze powinni opuścić Włochy!

Demba Ba: Wszyscy czarnoskórzy piłkarze powinni opuścić Włochy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Demba Ba (Twitter)

Demba Ba postanowił zabrać głos w sprawie rasistowskiego incydentu z udziałem Romelu Lukaku w trakcie spotkania ligowego Cagliari z Interem Mediolan (1:2).

Reprezentant Belgii spotkał bardzo niemiły incydent z udziałem sympatyków drużyny z Sardynii, którzy na przestrzeni niemal całego pojedynku z „Nerazzurri” buczeli i imitowali małpie odgłosy skierowane do czarnoskórego zawodnika.

To wydarzenie zostało już potępione przez przedstawicieli gospodarzy, którzy zapowiedzieli wyciągnięcie konsekwencji z zaistniałego zdarzenia. Swoje poparcie dla takich działań wyraziły także pozostałe kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz sami piłkarze.

Dość niespodziewanie inny pogląd na zaistniałą sytuację mają ultrasi Interu Mediolan, którzy postanowili stać w obronie fanów Cagliari.

Ich oświadczenie spotkało się z szybką odpowiedzią środowiska piłkarskiego. Głos w tej sprawie zabrał między innymi Demba Ba, który przyznał otwarcie, że teraz każdy czarnoskóry piłkarz powinien opuścić Półwysep Apeniński.

- I w tym momencie chciałbym, żeby wszyscy czarni zawodnicy opuścili Serie A! Z pewnością nie powstrzyma to głupoty i nienawiści, ale przynajmniej nie wpłynie na inne rasy - napisał Senegalczyk, który obecnie jest związany z İstanbul Başakşehir, na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy