Demba Ba: Wszyscy czarnoskórzy piłkarze powinni opuścić Włochy!

Demba Ba: Wszyscy czarnoskórzy piłkarze powinni opuścić Włochy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Demba Ba (Twitter)

Demba Ba postanowił zabrać głos w sprawie rasistowskiego incydentu z udziałem Romelu Lukaku w trakcie spotkania ligowego Cagliari z Interem Mediolan (1:2).

Reprezentant Belgii spotkał bardzo niemiły incydent z udziałem sympatyków drużyny z Sardynii, którzy na przestrzeni niemal całego pojedynku z „Nerazzurri” buczeli i imitowali małpie odgłosy skierowane do czarnoskórego zawodnika.

To wydarzenie zostało już potępione przez przedstawicieli gospodarzy, którzy zapowiedzieli wyciągnięcie konsekwencji z zaistniałego zdarzenia. Swoje poparcie dla takich działań wyraziły także pozostałe kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz sami piłkarze.

Dość niespodziewanie inny pogląd na zaistniałą sytuację mają ultrasi Interu Mediolan, którzy postanowili stać w obronie fanów Cagliari.

Ich oświadczenie spotkało się z szybką odpowiedzią środowiska piłkarskiego. Głos w tej sprawie zabrał między innymi Demba Ba, który przyznał otwarcie, że teraz każdy czarnoskóry piłkarz powinien opuścić Półwysep Apeniński.

- I w tym momencie chciałbym, żeby wszyscy czarni zawodnicy opuścili Serie A! Z pewnością nie powstrzyma to głupoty i nienawiści, ale przynajmniej nie wpłynie na inne rasy - napisał Senegalczyk, który obecnie jest związany z İstanbul Başakşehir, na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Nigel Robertha na radarze Legii Nigel Robertha na radarze Legii FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy