Demba Ba: Wszyscy czarnoskórzy piłkarze powinni opuścić Włochy!

Demba Ba: Wszyscy czarnoskórzy piłkarze powinni opuścić Włochy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Demba Ba (Twitter)

Demba Ba postanowił zabrać głos w sprawie rasistowskiego incydentu z udziałem Romelu Lukaku w trakcie spotkania ligowego Cagliari z Interem Mediolan (1:2).

Reprezentant Belgii spotkał bardzo niemiły incydent z udziałem sympatyków drużyny z Sardynii, którzy na przestrzeni niemal całego pojedynku z „Nerazzurri” buczeli i imitowali małpie odgłosy skierowane do czarnoskórego zawodnika.

To wydarzenie zostało już potępione przez przedstawicieli gospodarzy, którzy zapowiedzieli wyciągnięcie konsekwencji z zaistniałego zdarzenia. Swoje poparcie dla takich działań wyraziły także pozostałe kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz sami piłkarze.

Dość niespodziewanie inny pogląd na zaistniałą sytuację mają ultrasi Interu Mediolan, którzy postanowili stać w obronie fanów Cagliari.

Ich oświadczenie spotkało się z szybką odpowiedzią środowiska piłkarskiego. Głos w tej sprawie zabrał między innymi Demba Ba, który przyznał otwarcie, że teraz każdy czarnoskóry piłkarz powinien opuścić Półwysep Apeniński.

- I w tym momencie chciałbym, żeby wszyscy czarni zawodnicy opuścili Serie A! Z pewnością nie powstrzyma to głupoty i nienawiści, ale przynajmniej nie wpłynie na inne rasy - napisał Senegalczyk, który obecnie jest związany z İstanbul Başakşehir, na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy