Derbowy rywal w grze o kapitana Chelsea. Nie będzie się śpieszyć z decyzją

2024-05-18 14:46:26; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Derbowy rywal w grze o kapitana Chelsea. Nie będzie się śpieszyć z decyzją Fot. UK Sports Pics/SIPA/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: The Telegraph

Conor Gallagher jest na radarze Tottenhamu Hotspur a także Aston Villi - donosi Matt Law z „The Telegraph”.

Kontrakt Conora Gallaghera z londyńską Chelsea wygasa wraz z końcem sezonu 2024/2025. Niewiele wskazuje na to, że będzie on przedłużony, także Anglik najpewniej odejdzie z „The Blues” już tego lata, bo jest to ostatnia szansa dla klubu, aby zarobić na pomocniku.

Chelsea wyceniła Gallaghera na około 50 milionów funtów, jednak najpewniej, mimo bardzo dobrego sezonu i ostatnich występów, ta kwota będzie mniejsza. W końcu jest to ostatni rok kontraktu i kluby, które będą chciały pozyskać piłkarza dobrze o tym wiedzą.

Wśród takich zespołów znajduje się Tottenham, ale faworytem w grze o podpis 24-latka ma być Aston Villa.  „The Villans” zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów, a „Koguty” nie. To z pewnością jest argument przemawiający za drużyną Unaia Emery'ego.

Może być jednak pewien problem w tej kwestii, gdyż klub z Birmingham, jeśli zechce kogoś pozyskać, najprawdopodobniej będzie zmuszony najpierw kogoś sprzedać. Tutaj pomocny może się okazać Jhon Durán, którym w styczniu zainteresowana była... Chelsea.

Sam Gallagher ma jednak nie spieszyć się z decyzją, ponieważ w tej chwili skupia się tylko na Mistrzostwach Europy. Pozostanie wychowanka w Chelsea jest możliwe, ale rozmowy kontraktowe stoją w martwym punkcie.