Derby County może jeszcze spaść z Championship. Wycombe wypowiada wojnę legislacyjną

Derby County może jeszcze spaść z Championship. Wycombe wypowiada wojnę legislacyjną fot. YiAN Kourt / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Times

Kibice Derby County wciąż nie mogą się cieszyć z utrzymania. „The Times” informuje, że EFL może odjąć punkty drużynie, a swoje działania prawne szykuje Wycombe Wanderers.

Po serii sześciu porażek z rzędu podopieczny Wayne'a Rooneya zebrali w sobie na tyle dużo determinacji, by w dramatycznych okolicznościach utrzymać się w Championship. Nawet pomimo wygranej Wycombe, remis 3:3 z Sheffield Wednesday wystarczył do utrzymania. Ale czy na pewno? O tym nie możemy być jeszcze przekonani, ponieważ walka o utrzymanie toczy się aktualnie poza boiskiem.

EFL wygrało proces w sprawie naruszenia regulacji finansowych przez „The Rams”. Oznacza to, iż klub może spodziewać się sankcji, choć nie wiadomo jeszcze, w jaki aspekt one uderzą. Jeśli będzie to jedynie kara finansowa, kibice Derby będą mogli spać nieco spokojniej, gorzej jednak w przypadku odjęcia punktów.

W tym przypadku w grę wchodziłyby dwie opcje. Jedna zakładałaby odjęcie punktów w przyszłym sezonie, co zwyczajnie oznaczałoby tyle, że drużyna od początku rozgrywek musiała jedynie odrabiać punkty. Możliwe jest jednak, że punkty zostałyby odjęte w już zakończonej kampanii. Biorąc pod uwagę, że Derby zgromadziło zaledwie jeden punkt więcej od Wycombe, mogłoby to nieść za sobą dramatyczne dla klubu skutki.

Swoje działania planuje również Wycombe. Właściciel zespołu Rob Couhig zapowiada, że rozważa konsultację z prawnikami i nie wyklucza uderzenia w czuły punkt Derby County, czyli jego finanse. Na rozwój sytuacji przyjdzie nam jeszcze poczekać, Couhig jest jednak pewny siebie i zapewnia, że sezonu nadal nie można uznać za skończony.

Gdyby Derby zostało ukarane odjęciem punktów, Rooney i spółka będą musieli pogodzić się z degradacją do League One.

Wycombe ma zatem o co grać, zwłaszcza, że precedensem jest sytuacja Sheffield Wednesday. Drużynie tej już wcześniej odjęto sześć oczek z powodów finansowych zaniedbań i tabela wyraźnie wskazuje, że właśnie tych punktów „Sowom” zabrakło do utrzymania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy