Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE]

Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] fot. Electric Egg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: EFL | Derby County

English Football League potwierdziło złożenie przez Derby County stosownego wniosku o wyznaczenie zarządu sądowego w związku z możliwą upadłością klubu.

Drużyna „Baranów” znajduje się w coraz gorszym położeniu i w niedalekim czasie może mieć olbrzymie problemy z przystąpieniem do jakiejkolwiek rywalizacji na profesjonalnym poziomie na terenie Anglii.

Taki stan rzeczy jest spowodowany nie tylko matactwami przy składaniu sprawozdań finansowych za sezony 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018, ale także olbrzymimi problemami finansowymi klubu, który nie jest już w stanie regulować bieżących zobowiązań wobec różnych podmiotów.

W związku z tym Derby County złożyło stosowny wniosek do English Football League (organizatora rozgrywek Championship) o wyznaczenie zarządu sądowego, co jest równoznaczne z rozpoczęciem procesu ogłoszenia upadłości oraz odjęcia 12 punktów w ligowej tabeli.

Tym samym ekipa z Pride Park Stadium może zostać w niedalekim czasie ukarana odjęciem łącznie aż 21 „oczek”, co praktycznie pozbawi ją szans walki o utrzymanie na zapleczu Premier League.

„Derby County Football Club ogłasza, że klub, spółka holdingowa oraz wszystkie spółki zależne złożyły zawiadomienia o zamiarze wyznaczenia zarządu sądowego.

Działanie to było konieczne ze względu na szereg wydarzeń. W zeszłym tygodniu stało się jasne, że trwający proces identyfikacji nabywcy klubu prawdopodobnie nie będzie owocny w najbliższym czasie, pomimo wielu negocjacji z wiarygodnymi stronami, ponieważ pandemia COVID-19 wywarła poważny wpływ na przychody i zyski wszystkich jego firm. Klub nie jest w związku z tym w stanie obsłużyć swoich codziennych zobowiązań finansowych. Dyrektorzy nie mieli więc innego wyjścia, jak podjąć trudną decyzję, aby chronić zespół” - poinformowali przedstawiciele „Baranów”.

Drużyna prowadzona przez Wayne'a Rooneya, w której występuje między innymi Kamil Jóźwiak oraz Krystian Bielik, przyznała również, że gdyby pandemia koronawirusa się nie pojawiła, to byłaby w stanie płynnie funkcjonować w dotychczasowym kształcie.

Ponadto zarzuciła English Football League zablokowanie klubowi możliwości skorzystania z 8,3 miliona funtów pomocy finansowej, która być może nie doprowadziłaby do obecnej sytuacji.

„Możemy potwierdzić, że Derby County Football Club złożyło zawiadomienie o zamiarze wyznaczenia zarządu sądowego. W związku z tym EFL może wieczorem potwierdzić, że klub będzie podlegał zdarzeniu upadłościowemu zgodnie z warunkami przyjętymi w regulaminie EFL.

W rezultacie zespołowi grozi odjęcie 12 punktów.

EFL dokona stosownego odliczenia po otrzymaniu formalnego zawiadomienia o przyjęciu wniosku.

EFL we właściwym czasie zaangażuje się w dyskusje z odpowiednimi stronami w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania dla długoterminowej przyszłości klubu. 

Jako organizator ligi jesteśmy rozczarowani uwagami zespołu dotyczącymi pożyczki z tytułu wystąpienia COVID-19. EFL podniósł stopień zadłużenia drużyn, aby zapewnić im możliwość dostępu do funduszy, które wesprą je w radzeniu sobie ze skutkami pandemii, podobnie jak w przypadku każdej innej pożyczki, podlegało to ramom czasowym i kryteriom weryfikowalności, których Derby County nie było w stanie spełnić” - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez EFL.

Jeżeli „Barany” zostaną ukarane wszelkimi przytoczonymi ostatnio sankcjami, spadną na ostatnie miejsce w tabeli i będą miały minus 14 punktów. Tym samym strata do strefy gwarantującej utrzymanie będzie wynosić aż 19 „oczek”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy