Derby County spadnie z Championship? Pojawił się komunikat w tej sprawie [OFICJALNIE]

Derby County spadnie z Championship? Pojawił się komunikat w tej sprawie [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Derby County | Sky Sports

Mimo zakończenia sezonu w Championship, walka o utrzymanie nie dobiegła jeszcze końca. Derby County walczy o swój byt, z tym że nie na boisku, ale za drzwiami klubowych gabinetów.

EFL (organizator od drugiego do czwartego poziomu rozgrywek w Wielkiej Brytanii) zgłosiło zastrzeżenia do polityki finansowej klubu. „The Rams” w sezonach 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018 umieścili w zyskach ewentualne kwoty z tytułu sprzedaży swoich zawodników, popełniając w ten sposób błąd.

Komisja Dyscyplinarna niesłusznie odrzuciła ekspertyzę księgową w tym zakresie i jak wynika z komunikatu Ligowego Panelu Arbitrażowego, teraz sprawa zostanie rozpatrzona ponownie.

Co to oznacza dla 21. ekipy w tabeli Championship? Komisja Dyscyplinarna, która już w przeszłości stanęła po stronie Derby County, zadecyduje o tym, jaka, jeśli w ogóle, kara je spotka.

W mediach najczęściej przewija się wątek odjęcia punktów, lecz wciąż nie wiadomo, czy dotyczy to niedawno zakończonych rozgrywek czy też przyszłych. Oczywiście z perspektywy Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka najkorzystniejszy byłby ten drugi wariant.

Jak podkreśliło EFL, nie ma żadnego ostatecznego terminu odnośnie decyzji, jednak podmiot będzie dążył do maksymalnego przyśpieszenia całej procedury. W ten sposób organizator rozgrywek zyska pewność, co do większościowej listy uczestników Championship.

Wszystkiemu z oddali przygląda się Wycombe Wanderers, które zgromadziło zaledwie o jeden punkt mniej od drużyny prowadzonej przez Wayne’a Rooneya.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Raków Częstochowa trolluje Legię Warszawa. „Panie trenerze, czy to już potwierdzone?” [WIDEO] Raków Częstochowa trolluje Legię Warszawa. „Panie trenerze, czy to już potwierdzone?” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy