Derby Mediolanu o gwiazdę Ajaksu

Derby Mediolanu o gwiazdę Ajaksu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Calciomercato.com

David Neres znalazł się w kręgu zainteresowania przedstawicieli Interu i Milanu.

Według włoskich mediów, drużyny z Mediolanu bacznie obserwują postępy utalentowanego skrzydłowego i w trakcie letniego okienka transferowego mogą stoczyć bój o pozyskanie młodej gwiazdy Ajaksu.

Oba zespoły borykają się z problemami finansowymi i nie mogą sobie pozwolić na wydawanie dużych kwot na pozyskanie nowych piłkarzy, dlatego sprowadzenie 21-letniego zawodnika musiałoby się wiązać z odejściem jednego z graczy.

W nieco lepszej sytuacji znajduje się Inter, który w przypadku wywalczenia awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów mógłby sobie pozwolić na wydanie około 30 milionów euro na zakontraktowanie Davida Neresa i nie miałoby to związku z ewentualnym odejściem Ivana Perišicia lub Antonio Candrevy.

Utalentowany skrzydłowy trafił do Ajaksu w styczniu 2017 roku z São Paulo za blisko 15 milionów euro. Wcześniej był także obserwowany przez przedstawicieli Tottenhamu, ale ostatecznie ekipa z Anglii nie zdecydowała się na podjęcie kroków w celu pozyskania byłego młodzieżowego reprezentanta Brazylii.

21-latek od momentu dołączenia do drużyny z Amsterdamu zdążył rozegrać w jej barwach 46 spotkań, w których strzelił czternaście bramek oraz zanotował szesnaście asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy