DI MARZIO: Kownacki jeszcze droższy. Polak stawia na swoim

DI MARZIO: Kownacki jeszcze droższy. Polak stawia na swoim
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Gianluca Di Marzio potwierdza, że Dawid Kownacki zostaje w Niemczech, ale na lepszych warunkach dla Sampdorii.

W sobotę Tomasz Włodarczyk przekazał informację, iż wychowanek Lecha Poznań zamieni Sampdorię na Fortunę Düsseldorf. Niemiecka ekipa miała za niego zapłacić osiem milionów euro, lecz jak się okazuje warunki są nieco lepsze dla „Blucerchiatich”. Otóż, według Gianluki Di Marzio, napastnik będzie kosztował nieco więcej i transakcja powinna wynieść dziewięć milionów euro.

Przypomnijmy, że tym samym Fortuna jeszcze bardziej wyśrubuje swój rekord transferowy. Do tej pory klub nie wydawał na pojedyncze wzmocnienia więcej niż dwa miliony, dlatego można sądzić, iż „Flingeraner” byli bardzo zdeterminowani w walce o Polaka.

Na transferze bardzo zależało także samemu Kownackiemu. Zawodnik nie ukrywał, że nie jest zbyt chętny na powrót do Sampdorii, ponieważ doskonale pamięta, że przed wypożyczeniem nie dostawał tam zbyt wielu szans na grę. W Genui panowała spora konkurencja w ataku, w której „Kownaś” sobie nie do końca poradził, stąd też wypożyczenie do Bundesligi.

Niemieckie boiska okazały się dla napastnika bardziej życzliwe. Przez ostatnie pół roku graczowi udało się odnotować progres i występował on znacznie bardziej regularnie. Łącznie wystąpił w 11 spotkaniach, w których zapisał przy swoim nazwisku cztery bramki i jedną asystę. Oprócz tego potrafił rozruszać grę swoich kolegów i działacze Fortuny uznali, że to wystarczy, by zainwestować dużą kwotę w 22-latka.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy