Di Marzio: Transfer Cáceresa przesądzony

Di Marzio: Transfer Cáceresa przesądzony fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę Martín Cáceres będzie już piłkarzem Lazio.

Po rozstaniu z Southampton defensor pozostawał przez kilka tygodni bez klubu. Urugwajczyk związał się z Hellasem Verona, ale negocjacje prowadzone były w głównej mierze przez Lazio. Rzymianie chcieli sprowadzić byłego zawodnika Juventusu na Stadio Olimpico, ale z racji iż praktycznie nie grał w Anglii, mieli wątpliwości co do jego dyspozycji.

Zawodnik miał się ograć w nieco słabszym klubie, dlatego też związał się z Hellasem umową ważną do końca sezonu. „Biancocelesti” tymczasem zastrzegli sobie prawo do wykupu 30-latka, kiedy uznają, że ten znajduje się na odpowiednio wysokim poziomie. Obecna runda w wykonaniu wychowanka Defensoru była całkiem udana i Lazio postanowiło to docenić.

Gianluca Di Marzio twierdzi, że transfer jest już w zasadzie przesądzony. Ma on zostać sfinalizowany do 21 stycznia, czyli do czasu wznowienia rozgrywek Serie A po przerwie zimowej. Szczegóły operacji na razie nie są znane, ale włoski dziennikarz dodaje, że w kontrakcie zawodnika z Lazio znajdzie się klauzula wykupu. Potencjalni chętni będą mogli sprowadzić wszechstronnego obrońcę za pięć milionów euro.

Cáceres związał sporą część swojej kariery z włoską Serie A. Trafił do niej w 2009 roku, kiedy to na wypożyczenie z Barcelony sprowadził go Juventus. Piłkarz, który z powodzeniem może grać na każdej pozycji w obronie, zaimponował turyńczykom, ale wykupienie go na stałe nie powiodło się. Do „Starej Damy” trafił z powrotem dopiero w 2012 roku, tym razem z Sevilli. W barwach Juventusu zdobył między innymi pięć mistrzostw Włoch, zaszedł także do finału Ligi Mistrzów. Jego karierę znacznie spowalniały kontuzje, które utrudniały mu pokazanie umiejętności.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Selekcjoner reprezentacji Szwecji pokłócił się z ekspertem w studiu po wygranej 5:0 [WIDEO] Selekcjoner reprezentacji Szwecji pokłócił się z ekspertem w studiu po wygranej 5:0 [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy