Dlatego Piotr Zieliński zszedł z boiska w meczu z Holandią

2024-06-17 08:53:20; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Dlatego Piotr Zieliński zszedł z boiska w meczu z Holandią Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: TVP Sport

Piotr Zieliński w końcówce meczu reprezentacji Polski przeciwko Holandii niespodziewanie zszedł z boiska. TVP Sport informuje, że decyzja ta była związana z problemami mięśniowymi, które zaczął odczuwać.

Mistrzostwa Europy ruszyły już pełną parą. Za nami pierwsze spotkania fazy grupowej, w tym również z udziałem reprezentacji Polski. Podopieczni selekcjonera Michała Probierza przegrali inauguracyjne starcie z Holandią 1-2, choć ich występ mógł się naprawdę podobać.

Otwierającą bramkę w 16. minucie zdobył Adam Buksa. Rosły napastnik wzbił się wówczas w powietrze, a następnie skutecznie wykończył posłane dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Piotra Zielińskiego. Na nasze nieszczęście Holendrzy wyrównali jeszcze przed przerwą, a w 83. minucie zanotowali zwycięskie trafienie.

Co kluczowe selekcjoner Probierz nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z usług Roberta Lewandowskiego oraz Pawła Dawidowicza, którzy obecnie dochodzą do siebie po urazach. Dodatkowo na EURO 2024 z powodu kontuzji nie pojechał Arkadiusz Milik.

W wyniku nieobecności napastnika FC Barcelony opaskę kapitana założył Zieliński. Doświadczony pomocnik, który niebawem zanotuje hitowy transfer do Interu Mediolan, zszedł jednak z boiska w 78. minucie. Decyzja ta była dla wielu niezrozumiała, lecz teraz poznaliśmy jej główny powód.

Według informacji podanych przez TVP Sport piłkarz sam poprosił o zmianę, a wszystko to z powodu problemów mięśniowych, które zaczęły mu dokuczać. Zieliński nie chciał jednak ryzykować, dlatego też wolał przedwcześnie opuścić boisko. Jego występ w kolejnych spotkaniach nie jest zagrożony.

Reprezentacja Polski w następnym pojedynku fazy grupowej zmierzy się z Austrią. Mecz ten został zaplanowany na piątek 21 czerwca.