Dlatego Robert Lewandowski zaczyna mecz z Mallorcą wśród rezerwowych

Dlatego Robert Lewandowski zaczyna mecz z Mallorcą wśród rezerwowych fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Źródło: Transfery.info | Sport

Robert Lewandowski usiądzie na ławce w spotkaniu siódmej kolejki LaLigi, w którym FC Barcelona gra na wyjeździe z RCD Mallorcą. Znamy powód.

„Lewy” do tej pory zaczynał wszystkie siedem spotkań sezonu 2023/2024, włącznie z konfrontacją w ramach Ligi Mistrzów, w wyjściowym składzie i grał od pierwszej do ostatniej minuty. Początek w jego wykonaniu nie był najlepszy, ale potem Polak się rozkręcił.

Polak strzelał gole w pięciu występach z rzędu, a podczas meczu z Celtą Vigo w ostatni weekend upolował on nawet dublet.

Co więcej, podczas zgrupowania biało-czerwonych kapitan zespołu nie opuścił ani minuty.

W tych okolicznościach roszada w składzie FC Barcelony nie jest oczywiście spowodowana względami sportowymi. Robert Lewandowski przed miesiącem skończył 35 lat, a Xavi po dobrym występie Raphinhi uznał, że to odpowiedni czas, aby dać snajperowi odpocząć.

Ferran Torres zastąpi króla strzelców z poprzedniej kampanii na środku ataku, wspomniany Brazylijczyk zajmie miejsce na prawym skrzydle, a pozycja lewoskrzydłowego będzie należeć do João Félixa.

Jak informuje „Sport”, nie jest wykluczone to, że Lewandowski zostanie wprowadzony po przerwie. Wszystko zależy od przebiegu zawodów, które wystartują o godzinie 21:30.

Po sześciu kolejkach „Duma Katalonii” otwiera tabelę. Przedtem liderem był Real Madryt, ale „Los Blancos” potknęli się w derbach z Atlético.