Dmytro Czyhrynski może trafić do Ekstraklasy

Dmytro Czyhrynski może trafić do Ekstraklasy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Włodarczyk I Meczyki.pl

Dmytro Czyhrynski może zasilić szeregi Bruk-Betu Termaliki Nieciecza - informuje Tomasz Włodarczyk na łamach portalu Meczyki.pl.

Zgodnie z doniesieniami Włodarczyka władze Niecieczy negocjują z 34-letnim Czyhrynskim. Transfer Ukraińca nie jest jeszcze przesądzony, ale może stać się faktem. Powyższe źródło podkreśla, że trenerem beniaminka Ekstraklasy jest Mariusz Lewandowski, były zawodnik Szachtara Donieck. Panowie dobrze się znają.

Czyhrynski to wieloletni piłkarz klubu z Doniecka. Środkowy obrońca rozegrał w jego barwach 186 meczów, sięgając między innymi po siedem mistrzostw i trzy Puchary Ukrainy, a także triumf w Pucharze UEFA.

Niedługo po tym ostatnim, w połowie 2009 roku, 25 milionów euro zapłaciła za niego Barcelona. 29-krotny reprezentant swojego kraju w Katalonii furory jednak nie zrobił i do dzisiaj wymienia się go w przeróżnych zestawieniach dotyczących najgorszych transferów w historii klubu. Po zanotowaniu 14 występów defensor wrócił do Doniecka.

Potem Czyhrynski przeszedł do Dnipro, a w 2016 roku dołączył do AEK-u Ateny. W jego koszulce rozegrał 126 spotkań, a niedawno się z nim rozstał i jest wolnym zawodnikiem.

Jak na razie Nieciecza pozyskała w tym oknie Nemanję Tekijaškiego, Adama Hlouška oraz Bartłomieja Kukułowicza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy