Do dwóch razy sztuka? Wielki powrót Jadona Sancho?!

Do dwóch razy sztuka? Wielki powrót Jadona Sancho?! fot. Borussia Dortmund
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Manchester City spróbuje nakłonić do powrotu Jadona Sancho - informuje „Sport Bild”.

W 2017 roku 17-letni wtedy zawodnik domagał się większej liczby minut w barwach „Obywateli”. Ci nie dali mu nawet szansy debiutu w pierwszym zespole, z czym problemu nie miała Borussia Dortmund. Niemcy pozyskali utalentowanego skrzydłowego za niecałe osiem milionów euro. 

Anglik odpłacił się za zaufanie znakomitą grą i obecnie jest jednym z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia na świecie. W bieżącej kampanii rozegrał w koszulce BVB 38 spotkań, strzelił 11 goli i zanotował 18 asyst. Ponadto wystąpił w czterech meczach kadry narodowej, a swoje występy okrasił dwoma końcowymi podaniami. 

Od dłuższego czasu na 19-latka poluje Manchester United. „Czerwone Diabły” specjalnie nie kryją zainteresowania skrzydłowym, co jest nie w smak Manchesterowi City. „Sport Bild” donosi nawet, że ekipa z Etihad Stadum chce zrobić wszystko, aby wychowanek Watfordu nie trafił na Old Trafford. By tak się stało, rozważają włączenie się do licytacji i próbę ponownego angażu Anglika. 

Wspomniane źródło dodaje jednak, że Borussia Dortmund na razie nie chce sprzedawać Jadona Sancho. Potencjalnie jego odejście z Signal Iduna Park planowane jest na lato 2020 roku. Wówczas Niemcy mają uzyskać ze sprzedaży 19-latka grubo ponad 100 milionów euro. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy