Do trzech razy sztuka? Nie tym razem. Napastnik żegna się z Realem Madryt [OFICJALNIE]

2024-06-17 06:43:19; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Do trzech razy sztuka? Nie tym razem. Napastnik żegna się z Realem Madryt [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Iker Bravo [Instagram]

Real Madryt nie zdecydował się na zatrzymanie Ikera Bravo, który zamieścił w mediach społecznościowych pożegnalny wpis.

„Królewscy” w 2022 roku dostrzegli potencjał rodaka, dlatego stanęli z Bayerem Leverkusen do rozmów, które przyniosły porozumienie.

Środkowy napastnik został wypożyczony na 12 miesięcy z opcją kupna, ale pod wodzą Raúla w klubowych rezerwach zawalił na całej linii. O wiele lepiej szło mu za to w drużynie U-19, dla której w UEFA Youth League w czterech meczach strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty.

Kiedy wydawało się, że zawodnik zostanie odesłany do Niemiec, nieoczekiwanie otrzymał drugą szansę. Jego wypożyczenie uległo przedłużeniu.

Początkowo Hiszpan miał ponownie grać w rezerwach, ale na jego prośbę trafił do prowadzonego przez Álvaro Arbeloę zespołu U-19. To mu dobrze zrobiło. Iker Bravo zakończył sezon jako drugi najlepszy strzelec ekipy, notując 20 trafień.

Mimo tego Real Madryt nie wyraził zainteresowania skorzystaniem z opcji wykupu o wartości 10 milionów euro. To oznacza, że trzeciej szansy nie będzie.

Dziewiętnastolatek, który odnajduje się także na prawym skrzydle, postanowił zamieścić w mediach społecznościowych komunikat, co należy uznać za oficjalne pożegnanie.

„Nadszedł czas, aby się pożegnać.

To były dwa lata nauki, zrozumienia życia z wymogami bycia profesjonalistą Realu Madryt, a tym samym osobistego rozwoju i dojrzałości.

[...]

Szczególne DZIĘKUJĘ mojemu drogiemu Arbeloi i całemu sztabowi, dzięki wam stałem się nie tylko lepszym piłkarzem pod każdym względem, ale przede wszystkim lepszym człowiekiem. Biorę od was najlepszą lekcję życia.

DZIĘKUJĘ kibicom za ciepłe słowa od momentu mojego przybycia do Realu Madryt, a mediom za hojność, zrozumienie i wsparcie w kluczowym momencie mojego życia.

Oby to marzenie, które połączyło nas pewnego dnia, przetrwało, niezależnie od tego, co przeżyjemy... DZIĘKUJĘ Realu Madryt” – napisał Bravo.

Reprezentant „La Furia Roja” w sekcji U-19 ma już na stole kilka ofert. Dwie z nich pochodzą z Serie A, kilka z LaLigi. Pojawiło się również zapytanie z AS Monaco.

Przed graczem czas decyzji o tym, gdzie chce kontynuować karierę.