Dolberg dogadany z Nice. Francuski klub musi pobić swój transferowy rekord

Dolberg dogadany z Nice. Francuski klub musi pobić swój transferowy rekord fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: De Telegraaf

Transfer Kaspera Dolberga z Ajaksu do Nice zbliża się wielkimi krokami.

O tym, że władze klubu z Lazurowego Wybrzeża pracują nad pozyskaniem Duńczyka informowały już media z Francji. Potwierdza to „De Telegraaf”, według którego Dolberg doszedł już do porozumienia z Nice i jest zdecydowany na transfer.

Teraz konsensus muszą jeszcze osiągnąć kluby. Ajax oczekuje za 21-latka ponad 20 milionów euro. Płacąc takie pieniądze za napastnika, Nice pobije swój transferowy rekord.

Holenderscy dziennikarze podkreślają jednak, że to i tak stosunkowo mała kwota w porównaniu do wyceny Dolberga z przeszłości. Problemy zdrowotne atakującego przy jednoczesnym wyskoczeniu na pierwszy plan innych młodych zawodników Ajaksu sprawiły jednak, że jego wartość rynkowa spadła.

Dolberg jest związany z Ajaksem od 2015 roku. Do tej pory rozegrał w koszulce amsterdamskiej drużyny 119 spotkań. Zdobył w nich 45 bramek i zanotował 16 asyst.

Po dwóch kolejkach sezonu 2019/2020 Ligue 1 Nice ma na koncie sześć punktów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy