Domenech wraca na ławkę trenerską... po ponad 10 latach przerwy

Domenech wraca na ławkę trenerską... po ponad 10 latach przerwy fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Le Parisien | Presse Océan

Raymond Domenech jeszcze przed końcem 2020 roku wznowi karierę trenerską. Zatrudnić ma go FC Nantes - przekonuje „Le Parisien”.

W klubie, którego właścicielem niezmiennie jest Waldemar Kita, ósmego grudnia doszło do zmiany na stanowisku pierwszego trenera. Zwolnionego Christiana Gourcuffa zastąpił jego dotychczasowy asystent Patrick Collot.

Pod wodzą tymczasowego szkoleniowca w FC Nantes nie doszło do jakiejkolwiek zmiany na plus. Mając to na uwadze, 53-latek już teraz zapowiedział, że dzisiejszy mecz z Olympique Lyon będzie jego ostatnim jako opiekuna drużyny.

Tymczasem „Presse Océan” informuje, że przygotowania do spotkania następnej kolejki, zaplanowanej już na 2021 rok, 30 grudnia powinien rozpocząć nowy trener. Według „Le Parisien” wybór padł na Raymonda Domenecha, którego Kita próbował ściągnąć już wiosną 2019 roku. Wówczas strony nie doszły do porozumienia, ale tym razem stało się inaczej.

Dla 68-latka jest to powrót na ławkę trenerską po ponad 10 latach przerwy, gdy w atmosferze konfliktu z graczami pożegnał się on z reprezentacją Francji. Od tego czasu spełniał się w roli szefa francuskiego związku trenerów - UNECATEF, a nierzadko gościł także w mediach jako ekspert piłkarski.

Jego debiut ma nastąpić szóstego stycznia, w derbach Bretanii ze Stade Rennes. Niebawem powinniśmy ujrzeć oficjalny komunikat w tej sprawie.

„Kanarki” obecnie zajmują 15 miejsce w tabeli Ligue 1. Jak dotąd zgromadzili oni 15 „oczek”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy