„Done deal”. Hirving Lozano dołączy do Napoli!

„Done deal”. Hirving Lozano dołączy do Napoli! fot. Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Alfredo Pedullà | CalcioMercato.com

Transfer Hirvinga Lozano z PSV Eindhoven do SSC Napoli wkrótce stanie się faktem.

Media we Włoszech są ze sobą zgodne. Meksykanin po wielu tygodniach spekulacji w końcu trafi na Stadio San Paolo, zostając tym samym czwartym wzmocnieniem „Błękitnych” przed kolejnym sezonem.

Według Gianluki Di Marzio i Alfredo Pedulli najważniejsze szczegóły transakcji zostały już ustalone, a obecnie kluby pracują nad aspektami formalnymi umowy. Ponadto, co najważniejsze, Włosi zdołali wypracować porozumienie odnośnie praw do wizerunku 24-letniego zawodnika, co do tej pory blokowało całą operację.

Tym samym, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, we wtorek skrzydłowy przybędzie do Neapolu, gdzie po przejściu testów medycznych podpisze umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku (lokalne media już wcześniej podawały, że niedawno odniesiona kontuzja nie powinna w tym przeszkodzić). W jej ramach ma on zarabiać cztery miliony euro rocznie plus niewielkie bonusy (do 500 tysięcy euro).

Wicemistrzowie Włoch zapłacą kwotę zapisaną w kontrakcie, tj. 42 miliony euro, z których 20% trafi na konto Pachuki (8,4 miliona euro). Tym samym dla PSV Eindhoven będzie to druga największa sprzedaż w dziejach klubu. Do tej pory „Rolnicy” najwięcej zainkasowali przy okazji odejścia Memphisa Depaya do Manchesteru United i były to wówczas 34 miliony euro.

35-krotny reprezentant Meksyku do Holandii trafił latem 2017 roku, od tego czasu rozegrał 79 spotkań, strzelił 40 goli i zanotował 23 asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy