Dopięte! Tymoteusz Puchacz wraca do Polski
2025-09-07 10:22:32; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Tymoteusz Puchacz wraca do Polski. Pomimo propozycji ze strony Wieczystej Kraków, 15-krotny reprezentant Polski zostanie nowym zawodnikiem GKS-u Katowice - poinformował Tomasz Włodarczyk.
Tymoteusz Puchacz już na początku lipca usłyszał od działaczy Holstein Kiel, że nie ma go w planach na przyszły sezon. W takim razie mógł swobodnie szukać dla siebie zatrudnienia w nowych barwach.
W tym kontekście padały różne opcje, jak między innymi Slovan Bratysława czy Lech Poznań. Zawodnik jednak wszystkie propozycje odrzucał, dlatego też na początku września wciąż nie ma, gdzie grać.
Ostatnio nastąpił w tej sprawie pewien przełom. Początkowo mówiono o propozycji ze strony Wieczystej Kraków. Tę jednak reprezentant Polski odrzucił, ale dosyć szybko udało mu się znaleźć alternatywę.Popularne
Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, Puchacz zostanie nowym zawodnikiem GKS-u Katowice. Jeszcze dziś przejdzie testy medyczne, a następnie transakcja dojdzie do skutku.
W tym przypadku mowa o wypożyczeniu do 30 czerwca 2026 roku. W umowie znajdzie się opcja wykupu za stosunkowo niewielką kwotę.
26-latek, który ma w swoim CV takie kluby, jak Union Berlin, Trabzonspor czy Plymouth Argyle, w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu rozegrał w Anglii łącznie 18 meczów, a w nich miał jedną asystę.
GKS Katowice ruszył w ostatnich dniach z ofensywą transferową. W sobotę pozyskano Ilłę Szkuryna z Legii Warszawa.
Wcześniej między innymi pozyskano Mateusza Kowalczyka (wykup po uprzednim wypożyczeniu), Filipa Rejczyka, Marcela Wędrychowskiego, Aleksandra Buksę czy Macieja Rosołka.
Początek sezonu jest jednak dla katowiczan średni - zdobyli siedem punktów w siedmiu kolejkach. Ostatnio jednak widać znaki lepszego, bo wygrali mecze z Górnikiem Zabrze i Radomiak Radom. Obecnie trwa przerwa reprezentacyjna, po której zespół Rafała Góraka czeka starcie z Lechią Gdańsk.













![Znakomite informacje w sprawie Jana Ziółkowskiego [OFICJALNIE]](img/photos/111925/170x113/jan-ziolkowski.jpg)
![Heung-min Son zagrał fantastyczny sezon, jednak to nie wystarczyło... Pożegnanie piękną bramką i zmarnowanym rzutem karnym [WIDEO]](img/photos/109647/170x113/heung-min-son.jpg)
![Wielki powrót! Składy na Lech Poznań - Radomiak Radom [OFICJALNIE]](img/photos/101932/170x113/lech-radomiak.jpg)
![Składy na Pogoń Siedlce - Wisła Kraków [OFICJALNIE]](img/photos/112886/170x113/pogon-siedlce-wisla-krakow.jpg)

![Tottenham bez szans w starciu z Arsenalem. Hat-trick Eberechiego Eze [WIDEO]](img/photos/110157/90x60/eberechi-eze.jpg)













