Douglas Costa bliski definitywnego rozstania z Juventusem

Douglas Costa bliski definitywnego rozstania z Juventusem fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tom Bogert [Twitter]

Douglas Costa domyka ostatnie formalności związane ze swoją przeprowadzką z Juventusu do Los Angeles Galaxy - poinformował Tom Bogert.

Wielokrotny reprezentant Brazylii postanowił przenieść się do Bayernu Monachium po spędzeniu niezwykle udanego okresu w Szachtarze Donieck. W szeregach utytułowanego niemieckiego klubu nie prezentował się jednak na miarę oczekiwań i po dwóch sezonach skorzystał z możliwości dołączenia do „Starej Damy”.

31-letni zawodnik zanotował imponujące wejście do zespołu z Turynu, ale po definitywnym wykupieniu go za 40 milionów euro obniżył w znaczącym stopniu loty i stał się zbytecznym zawodnikiem w drużynie Juventusu.

W związku z tym ekipa z Serie A poszukiwała skutecznego sposobu na pozbycie się dobrze opłacanego piłkarza, którego udało się dwukrotnie wypożyczyć - najpierw do „Bawarczyków” i ostatnio do Grêmio Porto Alegre, gdzie rozpoczynał swoją seniorską karierę.

Przedstawiciele brazylijskiego klubu obiecywali sobie wiele po powrocie wychowanka. Ten zawiódł niestety na całej linii i swoją przeciętną postawą na boisku przyczynił się do zanotowania pierwszego od 16 lat spadku „Trójkolorowych” z krajowej elity.

Gdyby tego było mało, to Douglas Costa wypiął się na zespół przed decydującym meczem z Atlético Mineiro i na dwa dni przed jego rozpoczęciem, wbrew zakazowi otrzymanemu ze strony władz drużyny, zorganizował swoje wesele. Takie zachowanie skrzydłowego doprowadziło do natychmiastowego skrócenia jego wypożyczenia z Juventusu, co z pewnością nie spodobało się „Starej Damie”.

Wkrótce powinna ona jednak w końcu pozbyć się definitywnie 31-latka, ponieważ Tom Bogert przekonuje, że piłkarz domyka ostatnie kwestie związane z zaliczeniem przeprowadzki do Los Angeles Galaxy.

Jeżeli na ostatniej prostej nie wydarzy się nic zaskakującego, to doświadczony skrzydłowy zostanie drugą gwiazdą amerykańskiej drużyny u boku występującej w niej już od pewnego czasu Chicharito.

Brazylijczyk rozstał się z Grêmio po rozegraniu 28 spotkań, w których zdobył trzy bramki oraz zaliczył dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy