Douglas Costa w Juventusie

 Douglas Costa w Juventusie
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Bild | La Gazzetta dello Sport | Sky Italia

„La Gazzetta dello Sport” poinformowała, że szczegóły transferu Douglasa Costy do Juventusu zostały ustalone.

Według doniesień włoskich mediów, Brazylijczyk przeniesie się do Turynu na dwuletnie wypożyczenie opłacane osiem milionów euro za każdy sezon. Po tym czasie „Stara Dama” będzie musiała wykupić skrzydłowego za 30 milionów euro. To świetny interes Bayernu, który przed dwoma laty zapłacił Szachtarowi Donieck właśnie 30 milionów.

- Obecny stan jest taki, że prowadzimy konkretne rozmowy z Juventusem, ale to nie ma wciąż nic do czynienia z możliwością złożenia dzisiaj podpisów. Zdecydowanie opisuję rozmowy jako pozytywne, ale nie mogę potwierdzić oficjalnie transferu.

- Piłkarz powiedział nam, że chciałby zmienić otoczenie. Jeśli odpowiednia kwota zostanie osiągnieta, to jesteśmy gotowi do finalizacji - powiedział prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge

Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, ale można go oczekiwać w przeciągu tygodnia. Wychowanek Grêmio spędził w Monachium dwa lata, w tym czasie strzelił 14 bramek i zanotował 27 asyst w 77 występach. 

Aktualizacja: „Sky Italia” informuje, że wypożyczenie potrwa jeden sezon i Juventus zapłaci za nie sześć milionów euro. „Stara Dama” będzie musiała wykupić piłkarza za 40 milionów euro. We wtorek w Niemczech pojawi się dyrektor generalny mistrza Włoch Giuseppe Marotta i agent 26-latka Giovanni Branchini. Tego samego dnia w Turynie testy medyczne ma przejść sam zawodnik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy