Dries Mertens pomaga ofiarom trzęsienia ziemi. Pakuje paczki dla potrzebujących

Dries Mertens pomaga ofiarom trzęsienia ziemi. Pakuje paczki dla potrzebujących fot. Galatasaray
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Galatasaray SK

Turcja jest pogrążona w chaosie po jednym z największych w historii trzęsień ziemi. Społeczeństwo mobilizuje się więc do pomocy potrzebującym. W akcje humanitarną zaangażował się czynnie były gwiazdor Serie A - Dries Mertens.

Trudno opisać skalę tragedii, która wydarzyła się w miniony poniedziałek. Na terenie Turcji i Syrii odnotowano największe w tym regionie od 1939 roku trzęsienie ziemi o zawrotnej magnitudzie 7,8.

Według najnowszych raportów w kataklizmie zginęło już ponad dziesięć tysięcy osób. Niestety, liczba ofiar gwałtownie rośnie.

Odpowiednie służby starają się zająć rannymi, których jest już ponad 40 tysięcy. Na terenie obydwu państw trwają akcje humanitarne i poszukiwawczo-ratunkowe. Ratownicy nie są w stanie samodzielnie ogarnąć całego tego chaosu, stąd potrzebują wielu skorych do pomocy rąk.

Najlepszy strzelec w historii Napoli, a obecnie piłkarz Galatasaray, Dries Mertens zakasał rękawy i wsparł jedną z takich akcji.

Belg wraz z żoną udał się do magazynu przeładunkowego w Stambule, gdzie przygotowuje paczki dla potrzebujących, pakując żywność i podstawowe środki higieny. Pracy jest bardzo dużo, lecz nie zraża to 35-latka w żaden sposób.

Dla osób śledzących karierę 109-krotnego reprezentanta Belgii gest ten nie powinien być zaskakujący. Napastnik już w przeszłości angażował się w pomoc innym, często na własną rękę. Kilka lat temu zrobiło się głośno, gdy Mertens rozdawał w neapolitańskich dzielnicach jedzenie ludziom.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy