Drugoligowiec świętuje. Tyle zarobił na transferze Stonesa!

Drugoligowiec świętuje. Tyle zarobił na transferze Stonesa! fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Transfery.info

Transfer Johna Stonesa to także dobre wiadomości dla Barnsley.

Gdy w 2013 roku wspomniany klub sprzedawał obrońcę do Evertonu zarobił nie tylko trzy miliony funtów, ale także zapewnił sobie 15% kwoty z następnego transferu obrońcy.

"The Toffes" muszą teraz przelać zespołowi z Championship aż 6,6 miliona funtów z otrzymanych od Manchesteru City 47,5 miliona funtów, zgodnie z treścią wspomnianej klauzuli.

Dla Barnsley oznacza to największe zarobione pieniądze na jednym zawodniku w historii. Dotychczas najbardziej okazały zysk klub ten odnotował w 1998 roku oddając Ashleya Warda do Blackburn za niecałe pięć milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy