Durm o krok od Premier League

Durm o krok od Premier League
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Kicker

Erik Durm najprawdopodobniej zasili szeregi Huddersfield.

26-latek zamieni Bundesligę na Premier League, gdzie zwiąże się umową z Huddersfield. Testy medyczne przejdzie w ciągu najbliższych dni. Badania nie muszą jednak być dla Durma formalnością. Defensor ma bowiem w pamięci ubiegły rok, kiedy to od parafowania umowy dzieliła go wyłącznie zgoda lekarza. 

O negocjacjach z angielskim klubem poinformował dyrektor sportowy BVB. Michael Zorc określił rozmowy między obiema stronami jako „zaawansowane”.

Prawy obrońca nie rozegrał w poprzednim sezonie żadnego spotkania ze względu na kontuzję, której nabawił się podczas jednego z treningów. Niemiec zerwał więzadła w stawie skokowym. 

Warto dodać, że piłkarz ma na swoim koncie siedem występów w reprezentacji Niemiec. Jego umowa z obecnym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku.

Durm do BVB przeniósł się latem 2012 roku z rezerw Mainz. W pierwszym zespole Dortmundu zdążył wystąpić w 97 meczach, strzelając dwie bramki i zaliczając 11 asyst.

Menadżer Huddersfield, David Wagner, zna Durma jeszcze z czasów współpracy w zespole rezerw BVB.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” AC Milan wytypował następcę Çalhanoğlu. Możliwy głośny wolny transfer! AC Milan wytypował następcę Çalhanoğlu. Możliwy głośny wolny transfer! Buksa lepszy od Przybyłki. New England Revolution pozostaje w grze o zwycięstwo w MLS [WIDEO] Buksa lepszy od Przybyłki. New England Revolution pozostaje w grze o zwycięstwo w MLS [WIDEO] Liga Mistrzów: Haaland rekordzistą. Nikt tak szybko nie strzelił tylu bramek Liga Mistrzów: Haaland rekordzistą. Nikt tak szybko nie strzelił tylu bramek Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy