Durm o krok od Premier League

Durm o krok od Premier League
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Kicker

Erik Durm najprawdopodobniej zasili szeregi Huddersfield.

26-latek zamieni Bundesligę na Premier League, gdzie zwiąże się umową z Huddersfield. Testy medyczne przejdzie w ciągu najbliższych dni. Badania nie muszą jednak być dla Durma formalnością. Defensor ma bowiem w pamięci ubiegły rok, kiedy to od parafowania umowy dzieliła go wyłącznie zgoda lekarza. 

O negocjacjach z angielskim klubem poinformował dyrektor sportowy BVB. Michael Zorc określił rozmowy między obiema stronami jako „zaawansowane”.

Prawy obrońca nie rozegrał w poprzednim sezonie żadnego spotkania ze względu na kontuzję, której nabawił się podczas jednego z treningów. Niemiec zerwał więzadła w stawie skokowym. 

Warto dodać, że piłkarz ma na swoim koncie siedem występów w reprezentacji Niemiec. Jego umowa z obecnym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku.

Durm do BVB przeniósł się latem 2012 roku z rezerw Mainz. W pierwszym zespole Dortmundu zdążył wystąpić w 97 meczach, strzelając dwie bramki i zaliczając 11 asyst.

Menadżer Huddersfield, David Wagner, zna Durma jeszcze z czasów współpracy w zespole rezerw BVB.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy