Dušan Tadić: Nie byłem zaskoczony, że chce mnie Barcelona

Dušan Tadić: Nie byłem zaskoczony, że chce mnie Barcelona fot. Ajax
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: De Telegraaf I Voetbalprimeur.nl

Dušan Tadić wypowiedział się na temat zainteresowania swoją osobą ze strony Barcelony.

Serbski napastnik Ajaksu jest regularnie łączony z klubami rywalizującymi w topowych europejskich ligach. Nieco wcześniej chciały go pozyskać m.in. zespoły z Premier League i Bayern. Zawodnik przerwał wszelkie spekulacje, podpisując nowy kontrakt z Ajaksem. Ze słów Tadicia wynika, że już po tym do wypożyczenia próbowała przekonać go Barcelona.

- Nie byłem zaskoczony tym, że Barcelona chciała zatrudnić mnie na sześć miesięcy. Wierzę w siebie i miałem naprawdę udany sezon. 

- Sto razy powtarzałem już jednak, że moim klubem jest Ajax i nie widzę powodu, dla którego miałbym z niego odchodzić. Mam tutaj wszystko, czego potrzebuję i wiąże nas umowa do 2026 roku - powiedział 31-letni piłkarz, dając do zrozumienia, że najprawdopodobniej zakończy karierę zawodniczą w Amsterdamie.

Dodajmy, że kontrakt ważny do 2026 roku zakłada współpracę Tadicia z Ajaksem również na innych polach. Amsterdamczycy, informując o zawarciu nim porozumienia, nie do końca to doprecyzowali. Wszystko wskazuje jednak na to, że Serb może zakończyć karierę wcześniej, zostając w klubie w innym charakterze na mocy obecnej umowy.

Bilans Tadicia z tego sezonu to 36 spotkań, 14 bramek i 21 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy