Dušan Tadić: Nie byłem zaskoczony, że chce mnie Barcelona

Dušan Tadić: Nie byłem zaskoczony, że chce mnie Barcelona fot. Ajax
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: De Telegraaf I Voetbalprimeur.nl

Dušan Tadić wypowiedział się na temat zainteresowania swoją osobą ze strony Barcelony.

Serbski napastnik Ajaksu jest regularnie łączony z klubami rywalizującymi w topowych europejskich ligach. Nieco wcześniej chciały go pozyskać m.in. zespoły z Premier League i Bayern. Zawodnik przerwał wszelkie spekulacje, podpisując nowy kontrakt z Ajaksem. Ze słów Tadicia wynika, że już po tym do wypożyczenia próbowała przekonać go Barcelona.

- Nie byłem zaskoczony tym, że Barcelona chciała zatrudnić mnie na sześć miesięcy. Wierzę w siebie i miałem naprawdę udany sezon. 

- Sto razy powtarzałem już jednak, że moim klubem jest Ajax i nie widzę powodu, dla którego miałbym z niego odchodzić. Mam tutaj wszystko, czego potrzebuję i wiąże nas umowa do 2026 roku - powiedział 31-letni piłkarz, dając do zrozumienia, że najprawdopodobniej zakończy karierę zawodniczą w Amsterdamie.

Dodajmy, że kontrakt ważny do 2026 roku zakłada współpracę Tadicia z Ajaksem również na innych polach. Amsterdamczycy, informując o zawarciu nim porozumienia, nie do końca to doprecyzowali. Wszystko wskazuje jednak na to, że Serb może zakończyć karierę wcześniej, zostając w klubie w innym charakterze na mocy obecnej umowy.

Bilans Tadicia z tego sezonu to 36 spotkań, 14 bramek i 21 asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy