Dušan Vlahović odpowiedział na obelgi kibiców Atalanty. Serb uciszył stadion pięknym trafieniem [WIDEO]

2023-05-07 15:24:03; Aktualizacja: 1 rok temu
Dušan Vlahović odpowiedział na obelgi kibiców Atalanty. Serb uciszył stadion pięknym trafieniem [WIDEO] Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Dušan Vlahović w 65. minucie meczu z Atalantą zmienił Arkadiusza Milika. Końcówka zawodów zdecydowanie należała do niego.

Massimiliano Allegri zaskoczył dzisiaj składem. Mimo prestiżowego starcia o dużej wadze przeprowadził kilka zmian. Do jedenastki wskoczyli Daniele Rugani, Samuel Iling Junior oraz Arkadiusz Milik.

Ta ostatnia dwójka wypracowała gola otwierającego wynik zawodów. Padł on w 56. minucie.

Niedługo potem Polak został zmieniony. Na placu gry pojawił się Dušan Vlahović.

Serb w pewnym momencie znalazł się w szesnastce rywali, ale mimo dogodnej okazji strzeleckiej, uderzył wprost w broniącego dostępu do bramki Marco Sportiello.

Ta sytuacja była wstępem do drwin, jakie w następnych minutach spotkały napastnika.

Kibiców Atalanty piłkarz sprowadzony zimą 2022 roku uciszył w ósmej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy broniąca się przed atakami „Stara Dama” wyszła z kontrą, a akcję zapoczątkował Federico Chiesa. Kiedy Włoch odegrał do ustawionego przed polem karnym Vlahovicia, ten nie zastanawiał się długo i w kapitalny sposób uderzył w prawy górny róg bramki.

Za nadmierną radość oraz gesty w kierunku trybun 23-latek został ukarany żółtą kartką. Dopiero wtedy było widać, jak duża ciążyła na nim presja.

W tym sezonie krytykowany zawodnik do siatki trafił 13 razy.