Dwóch bramkarzy na radarze Lecha

Dwóch bramkarzy na radarze Lecha fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Włodarczyk I Twitter

Latem szeregi Lecha Poznań opuszczą Jasmin Burić i Matúš Putnocký. Z uwagi na to władze „Kolejorza” rozglądają się za nowym bramkarzem.

„Lech szuka bramkarzy. Z tego co słyszę interesuje się Konradem Forencem, któremu kończy się umowa w Lubinie (trwają rozmowy ws. nowej w ZL) i... Thomasem Dahne z Wisły Płock” - napisał na Twitterze Tomasz Włodarczyk z „Przeglądu Sportowego”.

26-letni Forenc trafił do Zagłębia Lubin w 2009 roku. Początkowo mierzący ponad 190 centymetrów wzrostu golkiper był wypożyczany do innych zespołów, ale z czasem zaczął występować w pierwszej drużynie „Miedziowych”. Do tej pory rozegrał w niej 66 spotkań. Jego bilans z tego sezonu Ekstraklasy to 11 meczów i pięć czystych kont.

Dähne przeniósł się do Wisły Płock na początku zeszłego roku. Od tamtej pory 25-letni Niemiec rozegrał 46 meczów na polskich boiskach. W tym sezonie zaliczył 30 występów w Ekstraklasie. W czterech z nich nie przepuścił ani jednej bramki.

Przypomnijmy, że umowy z Lechem Buricia oraz Putnocký'ego wygasają 30 czerwca tego roku i klub poinformował już, że nie zostaną przedłużone.

„Kolejorz” z dorobkiem 49 punktów zajmuje aktualnie siódme miejsce w ekstraklasowej tabeli.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy