Dwóch gigantów nie popiera utworzenia Superligi

Dwóch gigantów nie popiera utworzenia Superligi fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Athletic I Daily Mail

W poniedziałek UEFA ma przedstawić nowy format Ligi Mistrzów. Coraz więcej źródeł podaje, że jeszcze przed tym 12 europejskich gigantów ogłosi utworzenie Superligi.

W gronie klubów chcących zaprzestać gry w Champions League i startu nowych rozgrywek są Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Barcelona, Real Madryt, Atlético Madryt, Inter, Milan oraz Juventus. Na liście nie ma gigantów z Francji oraz Niemiec.

The Athletic podaje, że Paris Saint-Germain i Bayern po prostu nie popierają pomysłu utworzenia Superligi. Przeczy to wcześniejszym doniesieniom „Le Parisien” sugerującym, że PSG opowiada się za nowymi rozgrywkami.

Paryżanie, podobnie jak Bayern, pozostają na razie po stronie UEFA. Wśród władz francuskiego klubu ma panować przekonanie, że wystąpienie przeciwko europejskiej centrali piłkarskiej byłoby okazem braku szacunku. Póki co chcą one na spokojnie przedyskutować poniedziałkową propozycję UEFA. Uważa się również, że PSG twierdzi, iż europejska rywalizacja nie powinna ograniczać się wyłącznie do najbogatszych klubów i szanse do gry przeciwko nim powinny mieć również mniejsze zespoły. „Trzymamy się tradycji UEFA” - miało powiedzieć źródło zbliżone do PSG.

Funkcję szefa Superligi ma sprawować Florentino Pérez (Real Madryt), a stanowiska wiceprezesów mają piastować John W. Henry (Liverpool), Joel Glazer (Manchester United), Stan Kroenke (Arsenal) i Andrea Agnelli (Juventus). Ten ostatni do tej pory uważany był za wielkiego sojusznika Aleksandra Čeferina, a więc prezydenta UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy