Dwóch Jakubów z debiutami w Legii Warszawa

2024-08-01 20:40:48; Aktualizacja: 2 godziny temu
Dwóch Jakubów z debiutami w Legii Warszawa Fot. Tomasz Folta / PressFocus
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Legia Warszawa pewnie prowadzi z Caernarfon Town w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji, dlatego też trener Gonçalo Feio daje szanse zadebiutować poszczególnym zawodnikiem. Na boisku pojawili się w drugiej części rywalizacji dwaj młodzi gracze, czyli Jakub Żewłakow oraz Jakub Adkonis.

Legia Warszawa już po zwycięstwie przy Łazienkowskiej w stosunku 6-0 była praktycznie pewna tego, że w następnej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji przyjdzie zmierzyć się z Brøndby IF. Żeby jednak formalności stało się zadość, drużyna prowadzona przez Gonçalo Feio udała się do Walii na rewanż.

O ile pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, o tyle po zmianie stron otworzył się worek z trafieniami. Najpierw w 46. minucie bramkę zdobył Bartosz Kapustka, a później do siatki trafiali jeszcze Artur Jędrzejczyk, Tomáš Pekhart oraz Jean-Pierre Nsame i Sergio Barcia.

To dało trenerowi możliwość rotacji zestawieniem, a swoje premierowe szanse dostali młodzi zawodnicy. Najpierw, bo w 57. minucie debiut zaliczył Jakub Adkonis.

Ofensywny pomocnik do tej pory występował, co najwyżej w trzecioligowych rezerwach. Tak prezentował się na tyle dobrze, że otrzymał powołanie od Feio i miał okazję zaprezentować się szerszej publice.

Na tym nie koniec debiutów - w 74. minucie Jordana Majchrzaka zmienił Jakub Żewłakow.

Defensywny pomocnik to syn 102-krotnego reprezentanta kraju, Michała Żewłakowa. Przedstawiciel rocznika 2006 w grudniu osiągnie pełnoletniość.