Dwóch kandydatów do zastąpienia Frenkie'ego de Jonga w FC Barcelonie

2024-02-21 10:09:30; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Dwóch kandydatów do zastąpienia Frenkie'ego de Jonga w FC Barcelonie Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Mundo Deportivo | Sport

Niepewna przyszłość Frenkie'ego de Jonga w FC Barcelonie każe jej myśleć o potencjalnych następcach. Na czele listy życzeń znajdują się Amadou Onana z Evertonu oraz Aleix García z Girony – donoszą „Sport” i „Mundo Deportivo”.

De Jong mocno obciąża ekonomiczną strukturę „Dumy Katalonii”. Według wszelakich doniesień od pewnego czasu wypełnia ważny kontrakt do końca czerwca 2026 roku z wynagrodzeniem blisko 40 milionów euro brutto.

Do tych spekulacji odniósł się ostatnio sam bohater spekulacji, z wielką złością atakując jednego dziennikarzy za – jak to stwierdził – bzdury wypisywane na jego temat.

***

„Nie wstydzisz się tego, co publikujesz?” O to wściekł się Frenkie de Jong

***

Tak czy inaczej, wiadomości o ofercie od niespodziewanej ofercie od Tottenhamu czy zainteresowaniu ze strony Paris Saint-Germain nie zostały zdementowane. Dla pracodawcy Holendra akceptacja dogodnej oferty warunków kontraktu indywidualnego byłoby sporą ulgą.

Kto mógłby wypełnić lukę po 26-latku?

„Sport” niezmiennie obstaje przy stanowisku, że faworytem do pokrycia środka pola pozostaje Amadou Onana z Evertonu. Dla Deco to najlepszy kandydat o preferowanym przez niego profilu – atletycznej budowie ciała. Ten aspekt miałby ułatwić drużynie i nowemu trenerowi powstrzymywanie szybkich ataków rywala.

Z kolei „Mundo Deportivo” dorzuciło do tej listy Aleiksa Garcíę z Girony. To zawodnik o kompletnie innej charakterystyce od reprezentanta Belgii, mierzący 173 centymetry wzrostu.

Sam jednokrotny reprezentant Hiszpanii w ostatnich dniach odniósł się do plotek na jego temat. Podchodzi do nich spokojnie, a na ewentualne podjęcie decyzji przyjdzie czas po zakończeniu zmagań.

Celem Barçy jest uszczuplenie budżetu przy okazji transferu nowego pomocnika o maksymalnie 40 milionów euro.