Dwunastokrotny mistrz kraju chce Jensa Gustaffsona. Jest czołowym kandydatem

2024-06-14 15:04:45; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Dwunastokrotny mistrz kraju chce Jensa Gustaffsona. Jest czołowym kandydatem Fot. Marta Badowska / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Expressen

Jens Gustafsson znajduje się wysoko na liście życzeń AIK-u, który poszukuje nowego trenera. Dyrektor sportowy szwedzkiego klubu ma wkrótce nawiązać kontakt z opiekunem Pogoni Szczecin - podaje „Expressen”.

Jens Gustafsson był o krok, by zapisać się złotymi zgłoskami w historii Pogoni Szczecin. Jego drużyna dotarła do finału Pucharu Polski, w którym mierzyła się z pierwszoligową Wisłą Kraków.

Ekstraklasowicz jawił się jako faworyt prestiżowej konfrontacji. Ostatecznie przegrał po dogrywce 1:2, marnując doskonałą okazję na przełamanie.

„Portowcy” nie popisali się dodatkowo w lidze, gdzie zajęli dopiero czwartą lokatę. Oznacza to, że na Stadion imienia Floriana Krygiera nie zawitają europejskie puchary. 

Przez pewien czas wydawało się, że posada Szweda jest zagrożona. Klub rozwiał szybko wątpliwości, informując publicznie o dalszej współpracy.

Ważny do 30 czerwca 2025 roku kontrakt 45-latka nie musi zostać jednak wypełniony. Jak informuje „Expressen”, Gustafsson jest mocnym kandydatem do przejęcia AIK-u.

Po serii rozczarowujących wyników z ekipą z Solny rozstał się z doskonale znany z pracy w Legii Warszawa Henning Berg. Na Friends Arena rozglądano się zatem od pewnego czasu za odpowiednim następcą.

Na ten moment nie nawiązano jeszcze żadnego kontaktu z trenerem Pogoni. Niewykluczone, że wkrótce się to zmieni. Wedle wspomnianego źródła pierwszy ruch ma wykonać dyrektor sportowy dwunastokrotnego mistrza kraju Thomas Berntsen.

Jens Gustafsson odpowiada za wyniki zespołu z Pomorza od 2022 roku. Przepracował od tego momentu 83 spotkania, notując w nich 42 zwycięstwa, 17 remisów i 24 porażki. 

W przeszłości łączono go już z posadą selekcjonera reprezentacji Szwecji.