Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić”

Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek
Źródło: Bayern Monachium | Bild

Max Eberl wziął udział w pierwszej konferencji prasowej po objęciu funkcji dyrektora do spraw sportu w Bayernie Monachium. 50-latek zdradził informację na temat Xabiego Alonso, który jest jednym z głównych kandydatów na nowego trenera mistrza Niemiec.

W poniedziałek Rada Nadzorcza klubu ze stolicy Bawarii potwierdziła włączenie do struktur zarządu nowej persony, jaką jest Max Eberl. Będzie on pełnił funkcję dyrektora do spraw sportu.

Jednym z jego nadrzędnych zadań po zajęciu tego stanowiska będzie rozwiązanie problemu, który dotyczy nowego szkoleniowca zespołu, gdyż współpraca z aktualnym opiekunem drużyny, a więc Thomasem Tuchelem dobiegnie końca wraz z ostatnim meczem obecnego sezonu.

Naturalnym kandydatem zajmującym czołowe miejsca na liście życzeń monachijczyków jest Xabi Alonso. Bask prowadzi aktualnie Bayer Leverkusen i osiąga z nim wyśmienite rezultaty. „Aptekarze” zajmują w tej chwili pozycję lidera Bundesligi. W dodatku nie przegrali żadnego z ostatnich 33 spotkań ligowych, bijąc tym samym rekord ustanowiony przez Bayern Monachium w latach 2019-2020.

Zapytany o hiszpańskiego trenera Eberl zdradził, że chciał sprowadzić go już trzy lata temu, gdy sprawował jeszcze urząd dyrektora sportowego w Borussii Mönchengladbach.

- Chciałem sprowadzić Xabiego Alonso do Borussii Mönchengladbach, to było trzy lata temu. Powiedział: „Przykro mi, ale nie, dziękuję, jest jeszcze za wcześnie. Potrzebuję zebrać więcej doświadczenia”. To było imponujące, ale... nie komentuję obecnej sytuacji - mówi nowy dyrektor Bayernu Monachium.

Aby uzupełnić kontekst tej wypowiedzi, należy wspomnieć, że Xabi Alonso był wówczas trenerem rezerw Realu Sociedad. Jako szkoleniowiec nie posiadał doświadczenia w seniorskim futbolu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy