Dyrektor Interu: To z tym trenerem wiążemy przyszłość

Dyrektor Interu: To z tym trenerem wiążemy przyszłość
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Premium Sport

Dyrektor sportowy Interu, Piero Ausilio, odniósł się do spekulacji dotyczących Diego Simeone.

Szkoleniowiec Atlético Madryt był w ostatnim czasie dość często łączony z powrotem do Interu, w którym grał jako zawodnik w latach 1997-1999. "Nerazzurri" byli ponoć w stanie wykupić go za kwotę sięgającą nawet 50 milionów euro. Kontrakt Argentyńczyka jest ważny do czerwca 2018 roku, a sam Simeone oraz jego rodzina wielokrotnie podkreślali jego silną więź z Interem. Na ten moment wszystkiemu zaprzecza jednak Ausilio.

- Simeone? Mamy Pioliego i planujemy przyszłość z nim w roli szkoleniowca. Pojawiło się wiele plotek, niektóre wywołują u nas śmiech, a inne wściekłość. Ale to część tej gry - powiedział dyrektor w rozmowie z "Premium Sport". Następnie Ausilio skomentował jeszcze sytuację zawodników, którzy mogą opuścić klub zimą - Gabigola oraz Banegi.

- Wciąż nie podjęliśmy decyzji w sprawie Gabigola, ale zgadzamy się z Piolim, że musimy ograniczyć liczbę zawodników w kadrze. Zobaczymy, co zdecydujemy w styczniu. Gabigol dorasta i staje się lepszy, mamy nadzieję, że to się utrzyma. Musimy być cierpliwi, spójrzcie na Coutinho, czy Suso. Na początku nie mogli się przyzwyczaić do ligi, ale z czasem stali się topowymi zawodnikami. Gabigol ma wielki talent, potrzebuje tylko czasu.

- Banega? Zobaczymy, to nie jest tak, że jest na sprzedaż, ponieważ zaczął kilka spotkań na ławce. Radzi sobie dobrze, ale, tak jak każdy, może być jeszcze lepszy. W przyszłości chcemy sprowadzić do nas więcej Włochów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy