Dyrektor Juventusu: To nie odejście Bonucciego było dla nas największym zaskoczeniem

Dyrektor Juventusu: To nie odejście Bonucciego było dla nas największym zaskoczeniem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Il Giornale

Dyrektor wykonawczy Juventusu, Giuseppe Marotta, wypowiedział się na temat letnich transferów z i do turyńskiego klubu. Jak się okazuje, to wcale nie odejście z niego Leonardo Bonucciego najbardziej zszokowało włodarzy „Starej Damy”.

W momencie, gdy pojawiły się pierwsze informacje na temat przeprowadzki Bonucciego do Milanu, mało kto wierzył w to, że taki transfer może stać się faktem. Transakcja została jednak bardzo szybko przeprowadzona i dzisiaj włoski defensor reprezentuje barwy „Rossonerich”.

- Przede wszystkim chcę podkreślić, że Bonucci nie odszedł z powodu Allegriego. Nie chodziło o to. Byliśmy przygotowani na to, że coś takiego może się wydarzyć, ponieważ jako klub regularnie rozmawiamy z zawodnikami. Bonucci już wcześniej wyrażał pewne niezadowolenie.

- Zdecydowanie najbardziej zaskoczył nas Dani Alves. To wszystko było jak grom z jasnego nieba. Gdy zdecydował się już na odejście, wydawało się, że na pewno trafi do Manchesteru City. On tymczasem w ostatniej chwili wybrał Paris Saint-Germain. Nie ukrywam, że w pewnym momencie lekko się poróżniliśmy. Zależało mi na tym, by tak doświadczony piłkarz okazał Juventusowi należyty szacunek.

- Czy zapłaciliśmy zbyt dużo za Matuidiego, ponieważ do 20 milionów euro dorzuciliśmy bonusy? Kompletnie się z tym nie zgadzam. Nie zapominajmy, że za Bonucciego dostaliśmy 40 milionów - przyznał Marotta, który wypowiedział się również na temat szkoleniowca Juventusu, Massimiliano Allegriego:

- Jego największą zaletą jest to, że stawia klub na pierwszym miejscu. Dla mnie jest członkiem kadry dyrektorskiej. Idealne wpasowuje się w nasz model biznesowy.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy