Dyrektor Juventusu: To nie odejście Bonucciego było dla nas największym zaskoczeniem

Dyrektor Juventusu: To nie odejście Bonucciego było dla nas największym zaskoczeniem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Il Giornale

Dyrektor wykonawczy Juventusu, Giuseppe Marotta, wypowiedział się na temat letnich transferów z i do turyńskiego klubu. Jak się okazuje, to wcale nie odejście z niego Leonardo Bonucciego najbardziej zszokowało włodarzy „Starej Damy”.

W momencie, gdy pojawiły się pierwsze informacje na temat przeprowadzki Bonucciego do Milanu, mało kto wierzył w to, że taki transfer może stać się faktem. Transakcja została jednak bardzo szybko przeprowadzona i dzisiaj włoski defensor reprezentuje barwy „Rossonerich”.

- Przede wszystkim chcę podkreślić, że Bonucci nie odszedł z powodu Allegriego. Nie chodziło o to. Byliśmy przygotowani na to, że coś takiego może się wydarzyć, ponieważ jako klub regularnie rozmawiamy z zawodnikami. Bonucci już wcześniej wyrażał pewne niezadowolenie.

- Zdecydowanie najbardziej zaskoczył nas Dani Alves. To wszystko było jak grom z jasnego nieba. Gdy zdecydował się już na odejście, wydawało się, że na pewno trafi do Manchesteru City. On tymczasem w ostatniej chwili wybrał Paris Saint-Germain. Nie ukrywam, że w pewnym momencie lekko się poróżniliśmy. Zależało mi na tym, by tak doświadczony piłkarz okazał Juventusowi należyty szacunek.

- Czy zapłaciliśmy zbyt dużo za Matuidiego, ponieważ do 20 milionów euro dorzuciliśmy bonusy? Kompletnie się z tym nie zgadzam. Nie zapominajmy, że za Bonucciego dostaliśmy 40 milionów - przyznał Marotta, który wypowiedział się również na temat szkoleniowca Juventusu, Massimiliano Allegriego:

- Jego największą zaletą jest to, że stawia klub na pierwszym miejscu. Dla mnie jest członkiem kadry dyrektorskiej. Idealne wpasowuje się w nasz model biznesowy.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy