Dyrektor Juventusu: To nie odejście Bonucciego było dla nas największym zaskoczeniem

Dyrektor Juventusu: To nie odejście Bonucciego było dla nas największym zaskoczeniem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Il Giornale

Dyrektor wykonawczy Juventusu, Giuseppe Marotta, wypowiedział się na temat letnich transferów z i do turyńskiego klubu. Jak się okazuje, to wcale nie odejście z niego Leonardo Bonucciego najbardziej zszokowało włodarzy „Starej Damy”.

W momencie, gdy pojawiły się pierwsze informacje na temat przeprowadzki Bonucciego do Milanu, mało kto wierzył w to, że taki transfer może stać się faktem. Transakcja została jednak bardzo szybko przeprowadzona i dzisiaj włoski defensor reprezentuje barwy „Rossonerich”.

- Przede wszystkim chcę podkreślić, że Bonucci nie odszedł z powodu Allegriego. Nie chodziło o to. Byliśmy przygotowani na to, że coś takiego może się wydarzyć, ponieważ jako klub regularnie rozmawiamy z zawodnikami. Bonucci już wcześniej wyrażał pewne niezadowolenie.

- Zdecydowanie najbardziej zaskoczył nas Dani Alves. To wszystko było jak grom z jasnego nieba. Gdy zdecydował się już na odejście, wydawało się, że na pewno trafi do Manchesteru City. On tymczasem w ostatniej chwili wybrał Paris Saint-Germain. Nie ukrywam, że w pewnym momencie lekko się poróżniliśmy. Zależało mi na tym, by tak doświadczony piłkarz okazał Juventusowi należyty szacunek.

- Czy zapłaciliśmy zbyt dużo za Matuidiego, ponieważ do 20 milionów euro dorzuciliśmy bonusy? Kompletnie się z tym nie zgadzam. Nie zapominajmy, że za Bonucciego dostaliśmy 40 milionów - przyznał Marotta, który wypowiedział się również na temat szkoleniowca Juventusu, Massimiliano Allegriego:

- Jego największą zaletą jest to, że stawia klub na pierwszym miejscu. Dla mnie jest członkiem kadry dyrektorskiej. Idealne wpasowuje się w nasz model biznesowy.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy