Dyrektor sportowy PSG krytykuje Florentino Péreza

2017-12-19 18:01:49; Aktualizacja: 6 lat temu
Dyrektor sportowy PSG krytykuje Florentino Péreza Fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski Źródło: Le Parisien

Antero Henrique opowiedział o swoich odczuciach na temat niedawnej wypowiedzi Florentino Péreza, szans na transfer Jana Oblaka i losowaniu Ligi Mistrzów.

Dyrektor sportowy Paris Saint-Germain porozmawiał z „Le Parisien”. Portugalczyk odniósł się między innymi do kwestii potencjalnego sprowadzenia Jana Oblaka za 100 milionów euro. Henrique uważa, że transfer Słoweńca jest zbędny.

- Idzie nam dobrze z Alphonsem Areolą i Kevinem Trappem. Jesteśmy szczęśliwi. Areola jest prawdopodobnie przyszłością reprezentacji Francji.

- Oblak? Nie ma w tym prawdy. Co więcej, żaden bramkarz na świecie nie może powiedzieć, że się z nim kontaktowaliśmy. Nie potrzebujemy nikogo na tę pozycję, bo mamy Areolę i Trappa.

- Nasz trzeci golkiper, Rémy Descamps, zostanie wypożyczony w styczniu. Jego pozycję na drugą część sezonu zajmie Sébastien Cibois.

Antero Henrique zdecydował się również na skrytykowanie prezydenta Realu Madryt, Florentino Péreza. Hiszpan stwierdził niedawno, że Neymar w zespole „Królewskich” miałby szansę na sięgnięcie po „Złotą Piłkę”.

- Mówienie o innych piłkarzach w dniu, gdy Ronaldo sięgnął po to trofeum, nie było zbyt miłe w stosunku do jego zawodnika…

- Losowanie jest złe, zarówno dla nas, jak i dla Realu Madryt [drużyny spotkają się w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów – przyp. red.]. W momencie tych spotkań znajdziemy się w centrum wydarzeń światowego futbolu i to jest istotne. Zwycięży lepszy.

- Oczywiście, tak się stanie w normalnym wypadku… Jeśli różnica nie powstanie przez sędziowanie, tak jak w poprzednim sezonie podczas meczu Bayern-Real. Dziwne rzeczy działy się także w spotkaniu rewanżowym PSG z Barceloną – powiedział Henrique.