Dyrektor sportowy River Plate: Zrobimy wszystko, aby pozyskać Higuaína

Dyrektor sportowy River Plate: Zrobimy wszystko, aby pozyskać Higuaína fot. Juventus FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Olé

Dyrektor sportowy River Plate, Enzo Francescoli, wypowiedział się na temat ewentualnego transferu Gonzalo Higuaína do jego zespołu.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że większość klubów będzie szukała w lipcu oszczędności. Do tej grupy zalicza się też Juventus, który rozważa sprzedaż Gonzalo Higuaína.

Sam Argentyńczyk ma również świadomość tego, iż jego dni w Turynie są policzone, dlatego też wspólnie z agentem zaczęli rozglądać się za ewentualnymi opcjami. Jedną z nich miałby być transfer do River Plate.

O komentarz w sprawie poproszony został dyrektor sportowy tego klubu, Enzo Francescoli.

- Tak jak każdy mamy prawo mieć nadzieję, że uda nam się go pozyskać, jednak nasza sytuacja nie jest łatwa. Europejski futbol mocno odjechał nam finansowo i to ogromna bariera, by myśleć o takich transferach.

- Wiele w tej sytuacji będzie zależało od samego gracza. On sam może zrobić sporo, by wrócić. My z naszej strony na pewno zrobimy wszystko, by dopiąć transfer. Tyle mogę powiedzieć - zaznaczył.

Higuaín to wychowanek River Plate, z którego w 2007 roku trafił do Realu Madryt.

Jeśli chodzi o Juventus, tam występował od 2016 roku z przerwą na wypożyczenie do Milanu i Chelsea. W tym sezonie rozegrał 34 mecze. W tym czasie strzelił osiem goli i zanotował taką samą liczbę asyst.

Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy