Dyrektor sportowy Widzewa Łódź skomentował zmianę bramkarza

2025-08-02 17:20:52; Aktualizacja: 22 minuty temu
Dyrektor sportowy Widzewa Łódź skomentował zmianę bramkarza Fot. Tomasz Folta / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Widzew Łódź

W sobotnim meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy z GKS-em Katowice dostępu do bramki Widzewa Łódź broni Maciej Kikolski. Na temat zmiany golkipera wypowiedział się jego dyrektor sportowy Mindaugas Nikoličius.

Informacje na temat prawdopodobnej zmiany bramkarza w podstawowym składzie Widzewa Łódź na najbliższe spotkanie ligowe zaczęły spływać w piątek. Jan Piekutowski z Meczyki.pl zasugerował, że nie chodzi tylko o ostatni występ Rafała Gikiewicza, ale również o pewne nieporozumienie, do którego miało dojść między nim a sztabem szkoleniowym. Szymon Janczyk z Weszlo.com przedstawił to tak, iż najpierw była decyzja o roszadzie, a następnie niezbyt pozytywna reakcja bardziej doświadczonego golkipera.

„Totalne brednia, jakobym miał jakiś konflikt z zawodnikami czy trenerem Widzewa. To samo tyczy się atmosfery w drużynie. Bez odbioru” - odniósł się w końcu sam Gikiewicz w mediach społecznościowych.

Skład Widzewa na potyczkę z GKS-em Katowice już znamy i w jedenastce faktycznie znalazł się Maciej Kikolski.

Skomentował to Mindaugas Nikoličius.

- To zupełnie normalne w piłce nożnej. Jak na każdej innej pozycji sztab szkoleniowy podjął decyzję o zmianie bramkarza. Mają nasze pełne poparcie. To zupełnie normalny proces. Cieszę się, że Maciek Kikolski dostanie swoją szansę. Mam szczerą nadzieję, że dzisiaj udowodni, że nie bez powodu go kupiliśmy i pokaże, dlaczego mu ufamy. Z drugiej strony oczekuję, że Rafał będzie pracował jeszcze ciężej, żeby dać z siebie wszystko. On jest tak samo ważny w naszej kadrze. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w następnym meczu. Mamy dwóch bardzo dobrych bramkarzy. To decyzja czysto piłkarska, którą podjęli trenerzy - przyznał dyrektor sportowy Widzewa.

21-letni Kikolski dołączył do niego z Legii Warszawa. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Radomiaku Radom.