Dziesiąta rocznica śmierci Ivana Turiny

Dziesiąta rocznica śmierci Ivana Turiny fot. Igor Bulgarin / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Dziś, 2 maja, przypada dziesiąta rocznica śmierci Ivana Turiny, byłego bramkarza Lecha Poznań.

Kibice AIK, ostatniego klubu, w którym występował, upamiętnili chorwackiego zawodnika, przygotowując specjalną oprawę podczas sobotniego meczu z IK Sirius Fotboll.

W każdym meczu rozgrywanym przez drużynę AIK po śmierci Turiny, kibice w 27. minucie skandują jego imię. Zaś na telebimie wyświetlana jest wtedy grafika ku pamięci Chorwata.

Ivan Turina był wychowankiem Dinama Zagrzeb, ale grał także w kilku innych chorwackich klubach. W 2007 roku wyjechał do Grecji, gdzie reprezentował Skodę Xanthi. W sezonie 2008/2009 wystąpił w 12 spotkaniach Ekstraklasy w barwach Lecha Poznań oraz zdobył z nim Puchar Polski. Później na krótko wrócił do Dinama, a w 2010 roku trafił do AIK Solna.

32-latek zmarł 2 maja 2013 roku we śnie w swoim mieszkaniu w Solnej. Jego ciało odnaleziono dopiero rankiem następnego dnia. W protokole sekcji zwłok, opublikowanym 10 lipca 2013 roku, stwierdzono, że śmierć piłkarza była spowodowana wrodzoną wadą serca i arytmią. Pozostawił po sobie roczne bliźniaczki i ciężarną żonę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy