2024-10-21 21:02:06; Aktualizacja: 4 dni temu
Dziesiąty gol w tym sezonie! Inne kluby mogą pozazdrościć go Radomiakowi Radom [WIDEO] Fot. PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Radomiak Radom w poniedziałkowy wieczór pokonał na własnym stadionie Puszczę Niepołomice 2-0. Jako pierwszy do siatki trafił niezawodny Leonardo Rocha, dla którego był to już dziesiąty gol strzelony w tym sezonie. W drugiej połowie prowadzenie gospodarzy podwyższył jeszcze Jan Grzesik.

Zawodnicy Radomiaka Radom przed poniedziałkowym starciem z Puszczą Niepołomice raczej nie znajdowali się w najlepszych humorach, ponieważ w dwóch ostatnich spotkaniach zanotowali dwie porażki. Podopieczni trenera Bruno Baltazara po zwycięstwie w Pucharze Polski nad Górnikiem Zabrze najpierw ulegli na wyjeździe Zagłębiu Lubin, a później przegrali u siebie z Rakowem Częstochowa.

Tym razem liczyli oni na przełamanie złej passy, a biorąc pod uwagę fakt, że przyjezdni znajdują się obecnie w jeszcze słabszym położeniu, szanse Radomiaka wydawały się nieco większe.

Po pierwszej połowie drużyna z województwa mazowieckiego nie stworzyła jednak zbyt dużego zagrożenia, ponieważ nie oddała ona nawet ani jednego celnego strzału. Pod tym względem lepiej wyglądała Puszcza, natomiast ona również nie rozpieszczała ofensywnymi akcjami, bowiem mowa tu o zaledwie jednym uderzeniu w światło bramki.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Radomiu liczyli więc, że w drugiej odsłonie ich ulubieńcy zaprezentują się ze zdecydowanie lepszej strony. Tak też dokładnie było, gdyż w 50. minucie po jednym z ataków Radomiaka sędzia odgwizdał rzut karny. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł niezawodny Leonardo Rocha, a następnie sprytnym uderzeniem umieścił ją w bramce.

Dla portugalskiego napastnika był to już dziesiąty gol strzelony w tym sezonie. Został on również pierwszym piłkarzem w historii Radomiaka, który w jego barwach zdobył 20 bramek na boiskach Ekstraklasy. Warto wspomnieć, że Piotr Koźmiński z Goal.pl informował niedawno, że Rocha znalazł się na celowniku pewnych klubów z Chin oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, natomiast Łukasz Gikiewicz zdradził, że jeden z agentów prosił go o numer.

Wracając do poniedziałkowego starcia, w nim padła jeszcze jedna bramka, którą w 66. minucie po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska zdobył Jan Grzesik.

Końcowy wynik na tablicy wskazywał zwycięstwo Radomiaka 2-0. Tym samym drużyna dowodzona przez trenera Baltazara przełamała złą passę i po dwóch porażkach z rzędu w końcu wróciła na zwycięskie tory. Na jak długo na nich zostanie? Już w następnej kolejce czeka ją pojedynek z Lechem Poznań, a więc poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko.