Dziesięcioletni plan dla Messiego

Dziesięcioletni plan dla Messiego
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Times

Manchester City nie rezygnuje z pomysłu nawiązania współpracy z Leo Messim po zakończeniu obecnego sezonu i opracował już nawet dziesięcioletni plan pozwalający mu uzyskać jak największe korzyści z tego tytułu - uważa „The Times”.

Działania podjęte przez reprezentanta Argentyny w trakcie letniego okna transferowego będą miały z pewnością swoją kontynuację po rozpoczęciu nowego roku.

Wówczas 33-letni zawodnik będzie miał jeszcze przez sześć miesięcy ważną umowę z Barceloną i ten fakt otworzy mu drogę do prowadzenia swobodnych rozmów z przedstawicielami Manchesteru City, o ile ci będą rzeczywiście gotowi na zakontraktowanie doświadczonego piłkarza.

Wiele źródeł przekonuje, że „The Citizens” posiadają wystarczające do tego środki i będą chcieli ponownie skrzyżować drogi Leo Messiego oraz Pepa Guardioli.

Klubowi z Anglii w osiągnięciu tego celu ma pomóc skrupulatnie przygotowana strategia. Dziennikarze „The Times” uważają, że jej podstawowa kwestia zakłada związanie się Manchesteru City z Argentyńczykiem na okres przynajmniej dziesięciu lat na różnych płaszczyznach.

Ta podstawowa zakłada zawarcie z nim długoterminowej współpracy, na której podstawie miałby najpierw możliwość reprezentowania barw ekipy z Etihad Stadium.

Następnie w przypadku wyrażenia chęci do dalszego kontynuowania kariery mógłby dokonać wyboru klubu należącego do City Football Group (Melbourne City, Montevideo City Torque, Lommel S.K., New York City, Mumbai City, Girona, Sichuan Jiuniu, Yokohama F. Marinos czy Troyes AC), gdzie występowałby nie tylko na boisku, ale zacząłby także pełnić rolę globalnego ambasadora angielskiego zespołu, co pozwoliłoby drużynie utrzymywać wysokie przychody z tytułu działań marketingowych podejmowanych wspólnie z Messim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy