Dziewięć punktów wystarczyło do utrzymania w białoruskiej ekstraklasie

Dziewięć punktów wystarczyło do utrzymania w białoruskiej ekstraklasie fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: abff.by

Białoruski Szachcior Soligorsk mimo zaledwie dziewięciu punktów na koncie zdołał utrzymać się na najwyższym ligowym poziomie.

Wyprzedził przy tym Energetik-BDU Mińsk, który zgromadził cztery „oczka” i Biełszynę Bobrujsk z dorobkiem trzech punktów.

Wszystkie trzy wymienione kluby zostały w maju ubiegłego roku ukarane przez Komitet Kontroli i Etyki Białoruskiego Związku Piłki Nożnej w związku z procederem ustawiania meczów i stosowania niedozwolonych zachęt finansowych dla innych zespołów.

Szachcior Soligorsk, któremu odebrano tytuł mistrzowski, rozpoczynał sezon z 35 ujemnymi punktami, pozbawiony wicemistrzostwa Energetik-BDU Mińsk z 23, zaś Biełszyna Bobrujsk z 11.

Zgodnie z osiąganymi wynikami pierwszy z tych zespołów powinien zakończyć rozgrywki na szóstym miejscu, drugi na dziesiątej pozycji, a trzeci nadal pozostawałby ostatni.

Energetik-BDU Mińsk zmierzy się jeszcze w barażu o utrzymanie z FK Witebsk, który zajął trzecie miejsce na drugim szczeblu rozgrywkowym.

Po mistrzostwo Białorusi sięgnęło po raz ósmy w historii Dinamo Mińsk. Prawo udziału w eliminacjach Ligi Konferencji Europy wywalczyły zaś Neman Grodno i Torpedo BiełAZ Żodzino.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy