„Dzisiaj jego sprzedaż w ogóle nas nie interesuje”. Klarowne stanowisko dyrektora sportowego Jagiellonii Białystok

2025-10-02 07:50:13; Aktualizacja: 48 minut temu
„Dzisiaj jego sprzedaż w ogóle nas nie interesuje”. Klarowne stanowisko dyrektora sportowego Jagiellonii Białystok Fot. Maciej Gilewski | 400mm.pl
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Sport.tvp.pl

Jagiellonia Białystok ma w swojej kadrze piłkarski skarb w osobie Oskara Pietuszewskiego. Na temat młodego zawodnika na łamach Sport.tvp.pl wypowiedział się dyrektor sportowy klubu Łukasz Masłowski.

Oskar Pietuszewski pokazał się szerszemu gronu kibiców już w poprzednim sezonie, a w obecnym kontynuuje zbieranie występów w trykocie Jagiellonii Białystok. W Ekstraklasie strzelił na razie dwa gole w dziewięciu spotkaniach, a sześć następnych meczów dorzucił w eliminacjach Ligi Konferencji, w której podopieczni Adriana Siemieńca weszli do fazy ligowej i w czwartek rozpoczną w niej rywalizację.

Z uwagi na grę również na arenie europejskiej zainteresowanie 17-letnim skrzydłowym jest większe, niż gdyby ograniczałaby się ona tylko do polskiej ligi. Do takich sytuacji warto podchodzić z cierpliwością, ale nie ma co ukrywać, że skrzydłowy jest obecnie kandydatem do dużego zagranicznego transferu w którymś z najbliższych okien.

Ze słów Łukasza Masłowskiego wynika jednak, że Białymstoku podchodzą do tego tematu bardzo spokojnie.

- Spada na nas dość duża odpowiedzialność za tego chłopaka i dzisiaj jedno jest pewne, że my jako klub chcemy mu w karierze przede wszystkim pomóc i troszczymy się o niego. Robiliśmy to, gdy pojawiał się pierwszy raz na treningach pierwszej drużyny, gdy miał operację więzadeł i robimy to teraz. To, że ma ogromny potencjał, to jest oczywiste i tu nie trzeba nikogo w tym utwierdzać. No ale jest to też bardzo trudny moment dla samego Oskara. Bardzo jest ważne to, żeby dzisiaj środowisko wokół niego było bardzo spójne i ukierunkowane przede wszystkim na rozwój, a nie na ten szum medialny, co się wokół niego dzieje - podkreślił dyrektor sportowy „Jagi” w rozmowie ze Sport.tvp.pl.

- Było wiele zapytań, tylko że nasze stanowisko było jednoznaczne. Nie podejmowaliśmy żadnego tematu transferu, bo nas dzisiaj sprzedaż Oskara w ogóle nie interesuje - dodał Masłowski (cały wywiad TUTAJ).

Pietuszewski będzie miał okazję powiększyć dorobek w tym sezonie w czwartkowe popołudnie. Zespół zmierzy się z Hamrun Spartans w Lidze Konferencji. Pierwszy gwizdek o 18:45.

Forma zawodnika dostarczony przez Superscore