Eden Hazard doradził Chelsea w wyborze nowego trenera. Stawia na byłego kolegę z londyńskiej szatni

2024-05-27 09:31:47; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Eden Hazard doradził Chelsea w wyborze nowego trenera. Stawia na byłego kolegę z londyńskiej szatni Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: TalkSPORT

Eden Hazard, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Chelsea, doradził byłemu klubowi w kwestii wyboru nowego trenera, wskazując konkretnego kandydata. Ubolewał jednocześnie nad zwolnieniem Mauricio Pochettino.

Minęło już wiele miesięcy, odkąd brązowy medalista Mistrzostw Świata 2018 z reprezentacją Belgii ogłosił zakończenie kariery. Jego aktywność po zawieszeniu butów na kołku jednak nie maleje, przede wszystkim jeśli chodzi o udziały w meczach, z których środki zostają przeznaczone na cele dobroczynne.

Podczas jednego z takich wydarzeń Hazard został podpytany o ruchach dokonywanych przez zarząd „The Blues” w ostatnich dniach.

– Zwolnienie Pochettino? Szczerze powiem, że zrobiło mi się smutno, gdy o tym usłyszałem. Wykonał świetną robotę. Wiem, że ludzie oczekiwali od niego TOP4 na koniec sezonu, ale miniony sezon był przejściowy. To świetny trener i życzę mu powodzenia – odparł emerytowany skrzydłowy dziennikarzowi stacji radiowej TalkSPORT.

– Co sądzę o Roberto De Zerbim? Może... ale równie dobrze może to być mój przyjaciel z Como, on też może zostać pierwszym trenerem – dodał, puszczając oczko.

Wspomniany „przyjaciel z Como” to oczywiście Cesc Fábregas, z którym Hazard dzielił szatnię w Chelsea w latach 2014-2019. Wspólnie sięgnęli po dwa mistrzostwa Anglii, Puchar Ligi Europy, Puchar Anglii i Puchar Ligi Angielskiej.

37-letni Hiszpan zdążył już przynajmniej tymczasowo sprawdzić się w roli szkoleniowca. Dla Como 1907 z pięciu spotkań wypracował trzy zwycięstwa, co przyczyniło się do bezpośredniego awansu do Serie A.

Dziś pełni funkcję asystenta u boku Osiana Robertsa.