Eden Hazard gotowy na opuszczenie Realu Madryt. „Jeśli chcą, żebym odszedł, zaakceptuję to”

Eden Hazard gotowy na opuszczenie Realu Madryt. „Jeśli chcą, żebym odszedł, zaakceptuję to” fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Eden Hazard przyznał w pierwszym wywiadzie udzielonym hiszpańskiej prasie od momentu dołączenia do Realu Madryt, że wyobraża sobie, że nadchodzące miesiące będą jego ostatnim w szeregach „Królewskich”.

Reprezentant Belgii został sprowadzony do utytułowanego klubu z Chelsea za łącznie 115 milionów euro, wraz z wliczonymi bonusami, w lipcu 2019 roku.

Przedstawiciele ekipy z Półwyspu Iberyjskiego pokładali duże nadzieje w ofensywnym zawodniku, ale temu nie było do tej pory dane rozwinąć skrzydeł w szeregach Realu Madryt z powodu trapiących go problemów zdrowotnych.

W trwającym sezonie Eden Hazard unika skutecznie absencji wywołanych przez kontuzje, ale wyraźnie przegrywa rywalizację o miejsce w składzie z Viniciusem Juniorem, co pokazuje fakt, że wystąpił do tej pory w zaledwie sześciu meczach, w których zanotował trafienie oraz asystę.

Te niezbyt atrakcyjne liczby nie przekreśliły szansy doświadczonego piłkarza na wzięcie udziału w mundialu, ponieważ znalazł się on na liście graczy powołanych do kadry Belgii przez selekcjonera Roberto Martíneza.

W związku z tym 31-latek zgodził się na udzielenie pierwszego wywiadu hiszpańskiej prasie od momentu dołączenia do „Królewskich”.

Skrzydłowy został w nim poproszony między innymi o odniesienie się do spekulacji łączących do z powrotem do „The Blues” czy ewentualnym opuszczeniem Realu Madryt po zakończeniu Mistrzostw Świata.

- Chelsea? Nigdy nie byłem blisko powrotu lub ogólnie odejścia z Realu Madryt. Chelsea nigdy do mnie nie dzwoniła i nie mam pojęcia, skąd wzięły się te plotki - stwierdził Belg na łamach „Marki”.

- Nie opuszczę Realu Madryt w styczniu, bo jestem tu z rodziną i lubię to miasto. Ale latem może tak się stać, że odejdę. Mam jeszcze rok kontraktu i wszystko zależy od klubu. Jeśli powiedzą mi - „Eden dzięki za te cztery lata, ale musisz odejść” - zaakceptuję to. To jest dla mnie normalne. Sam chciałbym tu więcej grać i pokazać, że umiem wciąż grać w piłkę i jestem dobrym zawodnikiem - dodał Hazard.

Cały wywiad udzielony „Marce” przez 31-latka możecie przeczytać na stronie hiszpańskiego dziennika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Harry Kane powiedział „nie” gigantowi Harry Kane powiedział „nie” gigantowi Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy