Edin Džeko miał już dogadać się z nowym klubem

Edin Džeko miał już dogadać się z nowym klubem fot. sbonsi / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sercan Hamzaoğlu

Edin Džeko doszedł do porozumienia z Fenerbahçe - wynika z doniesień Sercana Hamzaoğlu.

Jak donosi turecki dziennikarz, prezydent klubu ze Stambułu, Ali Koç, dogadał się z bośniackim napastnikiem w sprawie warunków indywidualnych. Oczekuje się, że jego transfer może zostać potwierdzony nawet w przyszłym tygodniu.

Fenerbahçe czekają jeszcze rozmowy z Romą. Džeko łączy z włoskim zespołem roczny kontrakt. Zdaniem Hamzaoğlu dotychczasowe kontakty między klubami wypadły jednak pozytywnie.

To nie pierwszy raz, gdy 35-latka łączy się z przenosinami do Turcji. W przeszłości parokrotnie kontaktowały się z nim władze Beşiktaşu.

Džeko, wcześniej zawodnik między innymi Wolfsburga i Manchesteru City, trafił do Romy w 2015 roku. Do tej pory atakujący rozegrał w jej koszulce 260 meczów, strzelając w nich 119 goli i notując 55 asyst. Miniony sezon był dla niego najgorszym pod względem strzeleckim z dotychczasowych w Serie A. W 27 spotkaniach zdobył siedem bramek. Do tego dorzucił jednak sześć trafień w Lidze Europy.

Ostatnio w kontekście transferu Džeko wymieniało się również Milan i Los Angeles Galaxy.

Fenerbahçe to trzeci zespół sezonu 2020/2021 ligi tureckiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy