Edson Álvarez puszcza oczko do Manchesteru City: To mój ulubiony klub

Edson Álvarez puszcza oczko do Manchesteru City: To mój ulubiony klub
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Voetbalzone

Defensywny pomocnik Ajaksu Amsterdam, Edson Álvarez, udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się w pochlebny sposób na temat Manchesteru City.

23-latek gra w tym sezonie w miarę regularnie, choć nie zawsze w pełnym wymiarze czasowym. Sam jednak przyznał, że jego pierwsze miesiące w Holandii nie były łatwe.

- Zawsze walczę dla dobra kolegów i całej drużyny. Jestem w sumie zadowolony z prezentowanego przeze mnie poziomu, ale piłka nożna tutaj jest inna, niż ta, do której przyzwyczaiłem się w Meksyku - twierdzi.

Meksykanin bardzo chwali sobie współpracę z obecnym trenerem Ajaksu, Erikiem ten Hagiem.

- Podoba mi się nasz styl gry i to, w jaki sposób wywieramy presję na rywalach. Wiele drużyn czeka na błędy przeciwnika w defensywie. My jednak gramy inaczej. Cały czas wywieramy presję i to wspaniała wizja - dodaje.

Pomimo tego, że Álvarez występuje w Holandii nieco ponad rok, to już myśli nad swoim kolejnym krokiem. W przyszłości jego celem jest gra w Premier League.

- Najpierw chciałbym wygrać Eredivisie. To oczywiste. Mam też jednak inne marzenia, a jednym z nich jest gra w Premier League. Moim ulubionym klubem jest Manchester City. Idealnie byłoby tam kiedyś zagrać - zakończył.

Defensywny pomocnik rozegrał w tym sezonie łącznie siedem spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy